/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pazarlarcancel

Kütahya Pazarlar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Pazarlar Kiralık Daire Arayanlara Bölge Rehberi 

Pazarlar kiralık daire ilanları arasında size en uygun olanı ararken kısa bir ara vererek bu yazıyı okuyabilirsiniz. EmlakJet okuyucularımız için hazırladığımız bu yazıda ilçe hakkında birçok noktaya değindik. Pazarlar, Ege Bölgesi'nde Kütahya ilinin ilçesidir. Kiraz, vişne, elma ve turşuluk biberiyle bilinir. İlçede dünyanın en kaliteli vişnesi yetiştirilir. İlçenin başlıca geçim kaynağı tarım, hayvancılık ve dokumacılıktır. İlçede dokunan halılar Uşak halısı adıyla ünlüdür. Simav ilçesinin gölgesinde kalarak çok fazla bir gelişim gösterememiştir. Son zamanlarda ilçe Simav ilçesinin gölgesinden kurtularak Gediz ilçesi ile daha yakın ilişki içerisindedir. Bunun sebebi ise Gediz'in iş imkanları açısından daha fazla gelişim göstermesidir. Bunun yanı sıra, Kütahya'ya uzaklığı sebebiyle, Kütahya'dan çok bir Uşak ilçesi gibidir. İlçedeki insanlar Uşak'a bağlanmak istemektedirler. Ayrıca insanlar da kendilerini bir Kütahyalı'dan çok Uşaklı gibi hissederler ve günlük işlerini Uşak'ta hallederler. Uşak'a 64 kilometre, Kütahya'ya 125 kilometre uzaklıkta yer alır. İlçede her gün Simav, Uşak ve İzmir'e düzenli olarak otobüs seferleri bulunur. Etrafında bulunan 7 köyün birleşmesiyle oluşmuştur. İsmini de bu 7 köyün ortak pazarı olmasından almıştır. Kütahya'nın Güneybatısında yer almaktadır. Doğusunda Şaphane İlçesi, Güneyinde Manisa İli Selendi İlçesi, Kuzeybatısında ise Simav İlçesi ile komşudur. Pazarlar halkı, Telefon, Yol, Su ve Elektrik gibi temel alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadırlar. Coğrafi ve doğal yönden güzel bir görünüm ve yerleşim alanına sahiptir. Bölgede Ege, İç Marmara ve Batı Anadolu iklimlerinin ettikleri görülmektedir. En düşük ısı Ocak ayı içerisinde -8, en yüksek ısı ise 34 derece ile Temmuz ayı sonlarındadır. Yıllık yağış ortalaması 380 mm’dir. Pazarlar İlçesinde 1994 yılından beri, her yıl Haziran ayında Altın Kiraz ve Vişne Festivali düzenlenmektedir.

Pazarlar Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Tarihi

Simav ilçesine çok yakın olması nedeniyle Simav tarihi ile yakından ilgisi bulunur. Önceki dönemlerde Simav İlçesine bağlı idi. Antik dönemlerde Synaus ile yakın ticari ve ekonomik ilişkisi olduğu düşünülmektedir. Roma ve Bizans dönemine ait kalıntılara rastlanır. Pazarlar çevresindeki Ekitçe, Derinceöz, Pazarcık ve Çelce yerleşim yerlerinde yaşayan halkın bugünkü yerleşim yeri Pazarlar'a gelmesi oluşmuştur. 1429’dan önce Germiyanoğullarına ve daha sonra Osmanlı İmparatorluğuna bağlanmıştır. Siz de Pazarlar kiralık daire fiyatları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için sitemizdeki ilanları inceleyebilirsiniz.

Pazarlar Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Mahalleleri

İlçenin toplam 8 mahallesi vardır. Pazarlar kiralık daire bakabileceğiniz başlıca mahalleleri şunlardır; 

  • Yakuplar Fatih Mahallesi,
  • Adnan Menderes Mahallesi,
  • Yakuplar Atatürk Mahallesi,
  • Ayvalı Mahallesi,
  • Turgut Özal Mahallesi,
  • Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi,
  • Fatih Mahallesi ve
  • Atatürk Mahallesidir.

EmlakJet ile ev arayışları çok hızlı. Siz de bu mahalleler arasında örneğin; Pazarlar Atatürk Mahallesi kiralık ev ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Pazarlar Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.