/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akçadağcancel

Malatya Akçadağ Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Akçadağ Kiralık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Akçadağ kiralık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Akçadağ, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nin yukarı Fırat Bölümünde yer alan Malatya iline bağlı, il merkezine 37 kilometre uzaklıkta batı tarafında yer alan bir ilçesidir. İlçe topraklarının tarihine bakıldığında ilk yerleşimin Eski Tunç Çağında başlamış olduğunu, Geç Hitit, Rome ve Bizans devrinde devam ettiği söylenebilir. 1850 yılında bugünkü Levent beldesinde teşkilatlandırılan ilçe 1858’de bugünkü ilçe merkezi Arga’ya taşınmıştır. İlçenin Kürecik ve Levent olmak üzere 2 beldesi, Merkez Ören ve Yukarı Kozluca olmak üzere 3 belediyesi, 72 köyü vardır. Ova ve dağlık bir konumda kurulan ilçede karasal iklim hakimdir. Çiftçiliğin her türlüsüyle uğraşılmakta, aile ekonomisi genellikle tarımsal faaliyetlere dayanmaktadır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. 

Akçadağ Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Akçadağ’da ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Darende ve Hekimhan ilçesi,
  • Güneyinde Yeşilyurt ve Doğanşehir ilçesi,
  • Doğusunda Malatya Merkez ilçesi,
  • Batısında Kahramanmaraş il sınırı ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 35.359’dur. Bu sayının yüzde 47,75’i kadın, yüzde 52,25’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.118 kilometrekare, rakımı ise 1.050 metredir. Malatya Akçadağ kiralık ev arayışında olanlar için ilçede 76 tane mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden nüfusu en fazla olanlarından bazıları şunlardır; Kozluca Mahallesi, Bahri Mahallesi, Aktepe Mahallesi, Doğu Mahallesi, Ancar Mahallesi, Ören Mahallesi, Kültür Mahallesi, Doğanlar Mahallesi, Başpınar Mahallesi, Şeyhler Mahallesi, Aşağıörükçü Mahallesi, Keklikpınarı Mahallesi, Develi Mahallesi, Yağmurlu Mahallesi, Aydınlar Mahallesi, Taşevler Mahallesi, Hartut Mahallesi, Dedeköy Mahallesi, Esenbey Mahallesi, Eğin Mahallesi ve İkinciler Mahallesidir. 

Akçadağ Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Malatya’nın Akçadağ ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 176 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 3 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 6 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 612 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Malatya Akçadağ’da sahibinden kiralık eski Toki evleri ya da Akçadağ'da eşyalı kiralık daire ilanları için detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Akçadağ Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.