/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Arapgircancel

Malatya Arapgir Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Arapgir Kiralık Daire Arayanlara İlçe Rehberi 

Arapgir kiralık daire bakanlar için hazırladığımız bu yazıda ilçenin kiralık daire fiyatlarından mahallelerine kadar birçok noktaya değindik. Arapgir, Malatya'nın bir ilçesidir. Arapgir'in eski adı Daskuza'dır. Daskuza civarındaki yerleşim birimlerinin en eskilerinden biridir. Arapgir 577 yılında Arap Hatem Tai tarafından fethedilmiştir. Bizans İmparatorluğu ile yakın ilişki içerisinde olmuştur. 1070 yılından sonra Anadolu Selçuklu Devleti idaresine, Selçukluların Moğollara Köse Dağı Savaşı'nda yenilmesinden sonra Moğolların, Anadolu beyliklerinin kurulmaya başladığı dönemde Karakoyunluların eline geçer. 1515 Çaldıran Savaşı'ndan sonra Osmanlı Devleti'nin egemenliği altına girer. Yıllık sıcaklık ortalaması: 11,7 °C En soğuk ay, Aralıktır. En sıcak ay, Temmuzdur. 

Arapgir Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafyası

İlçe, engebeli ve dağlık bir bölgeye sahiptir. Doğu Anadolu Bölgesinin batı kesiminde, Yukarı Fırat Bölümü'nde, Fırat Vadisi'nin batı yakasında, Malatya iline 114 kilometre mesafede yer almaktadır. Arapgir'in toprakları doğuda Elâzığ'ın batısında Sivas'ın Divriği, Malatya'nın Arguvan, kuzeyinde Erzincan ilinin Kemaliye, Güneyde Elazığ'ın Baskil ve Keban ilçeleri ile çevrilidir. İlçe merkezinde rakım 1250 metredir. İlçenin Taşdelen olmak üzere 1 bucağı, merkez olmak üzere 1 belediyesiyle 42 köyü ve 49 mezrası vardır. İlçeyi yüzey şekilleri bakımından üç bölümde incelemek gerekir. İlçenin batı ve kuzeyindeki dağlık bölüm, Göldağı, Yüksek, uzun ve devamlı antiklinal durumlu bir sıradağdır. En yüksek tepesi At Kuyruk Sallamaz zirvesinde 2393 m'yi bulur. Arapgir'e doğru birdenbire kesilir. Bu sıradağ diğerleri gibi yayvan ve çok geniş değildir. Arada sert kayalıklar; yer yer derin vadilerle parçalanmıştır. İlçe merkezinin doğusunda kalan bölüm, Sarıçiçek Yaylası'ndan başlayıp doğuya doğru Fırat nehrine kadar uzanan yayın içinde kalan ve Dutluca Ovası'nı da içinde bulunduran bölüm yüksekliği 1000 – 1100 m. kadar olan az dalgalı bir arazidir. Güney bölümünü oluşturan orta yükseklikteki az engebeli Dişterik yazısı, Arguvan ilçesi ile sınır teşkil eden Söğütlü Çayı'nın kuzeyinde, içinde Taşdelen Nahiyesi de bulunan, orta yükseklikte, az engebeli araziye Dişterik Yazısı denir. İlçenin köylerinin çoğu bu bölümde yer alır. Küçük bir ovadır. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Arapgir kiralık müstakil ev ilanları sitemizde sizleri bekliyor.

Arapgir Kiralık Daire Fiyatları

2019 emlakjet bölge raporuna göre bölgedeki evlerin alanları ortalama 180 metrekareden oluşur. Evler oldukça geniştir. Arapgir kiralık daire fiyatları ortalama 794 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen kiralama bedeli 4 Türk Lirasıdır.

Yukarıdaki bilgiler ışığında ev kirası için bütçenizi oluşturduysanız ev ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz. Yine de yukarıda yer alan verilerin 2019 yılı ilçe genelinin ortalaması olduğunu unutmamalısınız. Ev kiraları evin konumuna ya da sahip olduğu çeşitli özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Siz de Malatya Arapgir sahibinden kiralık evler ya da emlakçıdan satılık müstakil evlerin ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.