/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Darendecancel

Malatya Darende Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Darende Kiralık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Darende kiralık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Darende, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nin yukarı Fırat Bölümünde yer alan Malatya iline bağlı, il merkezine 107 kilometre uzaklıkta batı tarafında yer alan bir ilçesidir. İlçe topraklarını, Güneydoğu Toroslar’ın kuzeye doğru yönelmiş dağ sıraları ve bunların arasında bulunan çöküntü alanı engebelendirmektedir. Bu alanın güneyindeNurhak Dağları’nın uzantıları bulunur. Ayrıca kuzeydoğuya doğru uzanan ve Tohma Suyu Vadisi ile kesilen bu dağlık alanda ayrı ayrı dağlar bulunmaktadır ve Hezanlı dağı ilçenin batısını engebelendirmektedir. Darende, tarihi ve turistik yönden oldukça zengin bir yapıdadır. Bunlardan biri Ulu Camii ve minaresi, Hacı Müstif Camii, Taceddin Mescidi, Ozan MEscidi, Zengibar Kalesi, Günpınar Şelalesi, Arslan Taşlar ve Dkm Dum, Balanban İçmeceleri, Somuncubaba Camii ve Külliyesi, Danabey Minaresi, Hantarıs Boğazı ve Kalesi, Uzunok Köprüsü, Hacılar ve Nadir Köprüsü sayılabilir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. 

Darende Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Darende’de ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Kuluncak ilçesi,
  • Güneyinde ve Batısında Kahramanmaraş il sınırı,
  • Doğusunda Hekimhan ve Akçadağ ilçesi,
  • Batısında Sivas ve Kahramanmaraş il sınırları ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 29.045’dir. Bu sayının yüzde 49,63’ü kadın, yüzde 50,35’si erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.356 kilometrekare, rakımı ise 1.006 metredir. Malatya Darende kiralık ev arayışında olanlar için ilçede 67 tane mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden nüfusu en fazla olanlarından bazıları şunlardır; Ayvalı Mahallesi, Balaban Mahallesi, Sungur Mahallesi, İbrahimpaşa Mahallesi, Heyiketeği Mahallesi, Aşağıulupınar Mahallesi, Yenice Mahallesi, Zaviye Mahallesi, Karabacak Mahallesi, Ilıca Mahallesi, Yavuzlar Mahallesi, Irmaklı Mahallesi, Karabayır Mahallesi ve Yukarıulupınar Mahallesidir.

Darende Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Malatya’nın Darende ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 90 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 9 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 627 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Malatya Darende Toki kiralık daire ya da Darende eşyalı kiralık daire ilanları için detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

Darende Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.