/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Doğanşehircancel

Malatya Doğanşehir Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Doğanşehir Kiralık Daire Seçmeyi Düşünenlere Semt Rehberi

Doğanşehir kiralık daire düşünenler için bir yazı hazırladık. Yazıda semti daha yakından tanımanızı sağlayacak birçok konuya yer verdik. Yazının sonunda semti daha iyi tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Doğanşehir, Türkiye Cumhuriyeti’nin en gelişmiş ve en kalabalık yirmi yedinci şehri olan Malatya iline bağlı bir yerleşim birimidir. On üç ilçeden oluşan Malatya, Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat Bölümü’nde yer almaktadır. Kayısı diyarı olarak da bilinen ilin en gelişmiş üç ilçesi sırasıyla; Yeşilyurt, Battalgazi ve Doğanşehir’dir. Yazımızda tanıtacağımız Doğanşehir kentin en gelişmiş üçüncü ilçesidir. Kent nüfusunun yaklaşık olarak %4.95’i burada yaşamını sürdürmekte, ikamet etmektedir. İlçe, 1245 kilometrekarelik çok geniş bir yüzölçümüne sahiptir. Kentin yüzölçümü bakımından en büyük ikinci ilçesidir. Buna ek oalrak semtin denizden yüksekliği yaklaşık olarak 1210 metredir. Daha bilinen bir ifade ile ilçenin rakımının 1210 metre olduğunu söyleyebiliriz. Semt, kent merkezinden yaklaşık olarak elli sekiz kilometre uzaklıkta, bir saat mesafede bulunmaktadır. Semtin doğusunda Adıyaman iline bağlı Çelikhan, güneyinde Besni ve Gölbaşı, batısında Kahramanmaraş kentine bağlı Elbistan ilçesi, kuzeyinde ise Akçadağ ve Yeşilyurt bulunmaktadır. Doğanşehir kiralık ev arayanların bir de semtte karasal iklimin görüldüğünü mutlaka bilmesi gerekmektedir. İlçede kış ayları oldukça sert geçmektedir.

Doğanşehir Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi, o il veya ilçenin emlak piyasası hakkında doğrudan önemli bir belirleyicidir. Bu nedenle Doğanşehir kiralık konut arayanların semtin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olması ve gelecek planlarını buna göre yapması gerekmektedir. Doğanşehir ilçesinin ekonomisi tarıma dayalı olarak gelişmiştir. Bugün de yerel halkın çok büyük bir bölümü tarımsal üretimden geçimini kazanmaktadır. Buna ek olarak son yıllarda kamu kurumlarının da desteği ile semtte meyvecilik gelişim göstermiştir. Elmacılık önemli bir geçim kapısı haline gelmiştir. Buna ek olarak kayısı da üretimi yapılmaktadır. Tütün yetiştiriciliğinin de ivmelendiği semtte yeni tarımsal ürünler, modern tarım yöntemleri kullanılarak da üretilmektedir. Şeker pancarı, yeni yeni üretilmeye başlanan ürünlerdendir. Buna ek olarak ilçede tarımla uğraşan ailelerin büyük bir çoğunluğu, hayvancılıkla da ilgilenmektedir. Semtte daha çok büyükbaş hayvancılık yapılmaktadır. Ancak kıl keçisi, tiftik keçisi ve koyun gibi küçükbaş hayvan besiciliği de yaygındır.

Doğanşehir Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Mahalleleri

Doğanşehir ilçesi birçok mahalle ve köyden meydana gelmiştir. Ancak, mezra, kom ya da çiftlik gibi köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Biz semti meydana getiren mahalleleri gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre sıraladık. Malatya Doğanşehir kiralık ev tercih etmek isteyenler listede ismi verilen mahallelerden bir ya da birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırarak, işlerini kolaylaştırabilirler:

 • Erkenek Mahallesi
 • Doğu Mahallesi
 • Kurucaova Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Sürgü Mahallesi
 • Karşıyaka Mahallesi
 • Esentepe Mahallesi
 • Polat Mahallesi
 • Gövdeli Mahallesi
 • Söğüt Mahallesi
 • Fındık Mahallesi 

Eğer Doğanşehir kiralık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Doğanşehir kiralık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, emlak arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Doğanşehir Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.