/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kalecancel

Malatya Kale Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Kale Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kale kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kale Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ilinin en eski ilçelerinden biri olan Kale ilçesi geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bölge 1990 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Kale kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin yüzölçümü 192 kilometrekaredir. Malatya il merkezine 43 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin doğusunda Elazığ, batısında Malatya il merkezi, kuzeyinde Karakaya Baraj Gölü ve Elazığ iline bağlı Baskil ilçesi, güneyinde ise Pütürge ilçesi yer almaktadır. İlçede karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat ve belli başlı meyve ürünlerinin tarımı yapılmaktadır. Kayısı üreticiliği bölge ekonomisi için oldukça önemlidir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. Kale kiralık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede yapılan ekonomik faaliyetlerde son dönemlerde modernleşme eğilimi olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Bu nedenle son dönemlerde ilçede yapılan tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde verim artmıştır. İlçe ekonomisinin kalkınması sebebi ile ilçede kiralık daire arayışında olan vatandaşların sayısı da her geçen gün artış göstermektedir.

Kale Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 6 bin 100’dür. İlçe nüfusunun yüzde 49,33’ünü (3 bin 9) erkek, yüzde 50,67’sini (3 bin 91) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kale kiralık konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 28 adet mahalle bulunmaktadır. Malatya Kale kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Abuşoğlu Mahallesi, Akça Mahallesi, Akuşağı Mahallesi, Bağlıca Mahallesi, Bentköy Mahallesi, Çanakçı Mahallesi, Darıpınar Mahallesi, Dedeköy Mahallesi, Düztarla Mahallesi, Erdemli Mahallesi, Gülenköy Mahallesi, Güneyce Mahallesi, İkizpınar Mahallesi, Kaleköy Mahallesi, Karaağaç Mahallesi, Karahüseyin Mahallesi, Kıyıcak Mahallesi, Kozluk Mahallesi, Kumluyazı Mahallesi, Mahmut Dursun Mahallesi, Salkımlı Mahallesi, Sarıot Mahallesi, Soğukpınar Mahallesi, Tepebaşı Mahallesi, Uyanık Mahallesi, Uzunhüseyin Mahallesi, Üçdeğirmen Mahallesi ve Yenidamlar Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık konut tercihini Malatya ilinin Kale ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Malatya Kale de uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

18 Şubat 2021

En çok site içinde, sıfır 'satılık ev...

En çok site içinde, sıfır 'satılık ev...

18 Şubat 2021

Kale Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.