/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kızıltepecancel

Mardin Kızıltepe Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Kızıltepe Kiralık Daire Arayanlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kızıltepe kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve daire satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kızıltepe Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ilinin güneybatısında yer alan Kızıltepe ilçesi, Mardin il merkezine 27 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Kızıltepe kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin doğusunda Mardin ve Nusaybin, kuzeyinde Mazıdağı, batısında Derik ve Ceylanpınar, güneyinde ise Suriye yer almaktadır. Kızıltepe kiralık ev tercihinde bulunmayı düşünen kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin Akdeniz iklimine benzer bir iklimin etkisi altında olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Nem oranının oldukça düşük olduğu ilçeye en fazla yağış bahar aylarında düşmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat ve meyve ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri ise küçükbaş hayvancılık üzerinde yoğunlaşmıştır.

Kızıltepe Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 252 bin 656’dır. İlçe nüfusunun yüzde 50,37’sini (127 bin 256) erkek, yüzde 49,63’ünü (125 bin 400) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kızıltepe kiralık konut tercihinde bulunmak isteyenlerin ilçe konut tercihinde bulunabileceği 179 adet mahalle bulunmaktadır. Mardin Kızıltepe kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahallelerden başlıcaları: Akyazı Mahallesi, Akyüz Mahallesi, Akziyaret Mahallesi, Alakuş Mahallesi, Alemdar Mahallesi, Alipaşa Mahallesi, Altıntoprak Mahallesi, Arakapı Mahallesi, Araköy Mahallesi, Arıklı Mahallesi, Arıtepe Mahallesi, Aslanlı Mahallesi, Aşağıazıklı Mahallesi, Aşiti Mahallesi, Ataköy Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Atmaca Mahallesi, Ayaz Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çağıl Mahallesi, Çakır Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çamlıdere Mahallesi, Çanaklı Mahallesi, Çatalca Mahallesi, Çaybaşı Mahallesi, Çetinler Mahallesi, Çınarcık Mahallesi, Çıplak Mahallesi, Çimenli Mahallesi, Çitlibağ Mahallesi, Damlalı Mahallesi, Demet Mahallesi, Demirci Mahallesi, İnandı Mahallesi, İpek Mahallesi, Kahraman Mahallesi, Kalaycık Mahallesi, Karabent Mahallesi, Karakulak Mahallesi, Karakuyu Mahallesi, Karaman Mahallesi, Kaşıklı Mahallesi, Katarlı Mahallesi, Kayapınar Mahallesi, Kaynarca Mahallesi, Kengerli Mahallesi, Kılduman Mahallesi, Kırkkuyu Mahallesi, Kilimli Mahallesi, Kocalar Mahallesi, Ofis Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Otluk Mahallesi, Örencik Mahallesi, Sanayi Mahallesi, Sancarlı Mahallesi, Sandıklı Mahallesi, Sarıca Mahallesi, Saruhan Mahallesi, Sevimli Mahallesi, Soğanlı Mahallesi, Sürekli Mahallesi, Şenyurt Mahallesi, Tanrıverdi Mahallesi, Tarlabaşı Mahallesi, Taşlıca Mahallesi, Tatlıca Mahallesi, Tepebaşı Mahallesi, Tıraşlı Mahallesi, Timurçiftliği Mahallesi, Tosunlu Mahallesi, Turgut Özal Mahallesi, Tuzla Mahallesi ve Tuzluca Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Mardin ilinin Kızıltepe ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Mardin Kızıltepe de uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Kızıltepe Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.