/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bozyazıcancel
Mersincancel

Mersin Bozyazı Kiralık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Bozyazı Kiralık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Bozyazı kiralık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Bozyazı, Türkiye’nin güneyinde yer alan Mersin iline bağlı, il merkezine 220 kilometre uzaklıkta batısında yer alan bir ilçesidir. Ulaşım şehirlerarası otobüsler ile sağlanmaktadır. Mersin-Antalya karayolu üzerinde yer alır. Türkiye’nin güney ucunda Torosların eteğinde kurulmuş küçük, tipik bir Akdeniz ilçesidir. Bozyazı, kalabalık şehirlere ve tatil merkezilerine uzak olduğu için henüz kitle turizmi tam olarak gelişmemiştir ve bu nedenle şehirin sakinliği korunmaktadır. İlçenin Nagidos Adası adında bir adet adası bulunmaktadır. Kıyı şeridinin oldukça temiz olmasının bir göstergesi olarak Akdeniz Foklarının önemli bir kolonisi burada bulunmaktadır. İlçede tarım alanları fazla geniş olmamakla birlikte yumuşak iklimi ve verimli topraklarıyla, en önemli gelir kaynağını muz, çilek, portakal, yer fıstığı ve balıkçılık olarak söylenebilir. Doğal zenginliklerinin yanı sıra tarihi zenginlikleri de görülmeye değerdir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. 

Bozyazı Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Bozyazı’da ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Anamur ve Gülnar ilçeleri,
  • Güneyinde Akdeniz,
  • Doğusunda Aydıncık ve Gülnar ilçesi,
  • Batısında Anamur ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 26.840’tır. Bu sayının yüzde 49,63’ü kadın, yüzde 50,37’si erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 566 kilometrekare, rakımı ise 1.760 metredir. Anamur Bozyazı kiralık yazlıklar gibi özellikle bir bölge arayışında olanlar için ilçede 26 tane mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden nüfusu en fazla olanlarından bazıları şunlardır; Merkez Mahallesi, Sıcakyurt Mahallesi, Tekeli Mahallesi, Tekmen Mahallesi, Karaisalı Mahallesi, Denizciler Mahallesi, Çubukkoyağı Mahallesi, Kaledibi Mahallesi, Beyreli Mahallesi, Gözce Mahallesi, Gürlevik Mahallesi, Çopurlu Mahallesi ve Kötekler Mahallesidir. 

Bozyazı Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Mersin’in Bozyazı ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 140 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 14 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 1.029 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Mersin Bozyazı Toslaklar Koyu kiralık yazlık ya da Bozyazı kiralık ev ilanları için detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.