/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Toroslarcancel

Mersin Toroslar Kiralık Daire

araması için 17 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Toroslar Kiralık Daire Arayanlara Özel Bilgiler 

Toroslar kiralık daire arayışı içinde olan sevgili EmlakJet ziyaretçileri için ilçe hakkında bilinmesi gerekenleri bu başlık altında derledik. Toroslar, Mersin ilinin bir ilçesidir. Yüzölçümü en büyük olan merkez ilçedir. Güneyinde Akdeniz ilçesi, doğusunda Tarsus, Kuzey Doğusunda Çamlıyayla, batısında ise Yenişehir ve Mezitli ilçeleri bulunmaktadır. Kentin en büyük iki mezarlığı da Toroslar ilçesi sınırlarındadır. Yumuktepe tarihi eserleri, Mersin ve Türkiye'nin en büyük bayrağı Toroslar ilçesi sınırlarındadır. Kentin en büyük yaylalarından olan Gözne Yaylasına giriş Toroslardan geçen üç büyük caddeden sağlanır. İlçede bulunan Çağdaşkent Mahallesinde, Mersin'in en büyük cumhuriyet meydanı vardır. Adını kuzeyinde bulunan Toros dağlarından almıştır.

Toroslar Kiralık Daire Bakanlara İlçe Turizmi

Toros Dağlarının eteklerinde yer alan Toroslar ilçesi tarihi mirasları, yaylaları ve güzel tabiatı ile görülmesi gereken yerlerdendir. Belenişlik Kalesi, Toroslar ilçesine bağlı Soğucak Yaylasında yer almaktadır. Ortaçağ’da yapıldığı düşünülmektedir. Kalenin duvarlarının eteklerinde bir kaya mezarı vardır. Yumuktepe Höyüğü, Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan bu bölge arkeolojik açıdan büyük öneme sahiptir. Burası ilk olarak Neolitik Dönemde yerleşim yeri olarak kullanılmış ve daha sonra Hitit, Bizans ve İslami Dönemlerde yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Gözne Kalesi, Kale iki bölümden oluşmaktadır. Gözne Kalesinin doğu bölümünde üç burç bulunmaktadır. Kalenin batı tarafında bulunan yapısı ise 3 pencereli, iki kapılı bir kule formundadır. Çandır Kalesi, Bu kalenin Bizans Döneminde yapıldığı tahmin edilmektedir. 14. Yüzyılda Karamanoğulları tarafından daha sonra Memlukler tarafından kullanılmıştır. Kalenin içinde bulunan kilise üzerinde yer alan taş işçiliği ve motif süslemeleri dikkat çekmektedir. Zengin bir tarihi geçmişe sahip olan Çandır Kalesi görülmesi gereken tarihi yapılardandır. Evciler Kalesi, 3 katlı ve dikdörtgen planlı bir kaledir. Alt katı iki bölümlü, iç avlu ve iç kaleden oluşmaktadır. Sinap Kalesi, 3 katlı, 4 kuleli ve dikdörtgen planlıdır. Kalenin iç duvarları kesme taştan, dış duvarları ise moloz taştan inşa edilmiştir. Siz de Toroslar kiralık daireler ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

Toroslar Kiralık Daire Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerini incelediğimizde ilçede bulunan kiralık dairelerin ortalama alanları 140 metrekareden oluşur. Toroslar kiralık daire fiyatları ortalama 897 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen kira fiyatı 6 Türk Lirasıdır. Alanına ve oda sayısına göre ortalama kiralık daire fiyatları ise;

  • 1+1, 70 metrekarelik bir dairenin kirası 670 Türk Lirası,
  • 2+1, 110 metrekarelik bir dairenin kirası 735 Türk Lirası,
  • 341, 150 metrekarelik bir dairenin kirası 891 Türk Lirası ve
  • 4+1, 200 metrekarelik bir dairenin kirası 1.440 Türk Lirasıdır.

Ev kiralamak için bütçenizi belirlediyseniz istediğiniz özelliklere sahip olan örneğin; Toroslar eşyalı kiralık daire sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleriyle sitemizde sizleri bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Toroslar Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.