/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Milascancel

Muğla Milas Kiralık Daire

araması için 15 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Milas Kiralık Ev Arayanlara Tavsiyeler

Milas kiralık ev arıyorsanız sahip olmak istediğiniz kiralık evlere Emlakjet uygulamasından hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ege bölgesinde bulunan Muğla iline bağlı olan Milas 132.000 nüfusa sahip sahil ilçesidir. Milas kiralık daire seçeneklerinin metrekare birim fiyatı ortalama 8 TL, satılık evlerin ortalama 2700 TL'dir.

Milas ilçesine komşu olan Ege bölgesinin önemli diğer ilçeleri şu şekildedir;

 • Muğla iline bağlı olan Bodrum, Yatağan ve Menteşe
 • Aydın iline bağlı olan Söke, Didim, Koçarlı ve Karpuzlu 

Milas ilçesi tarihi zenginliği, coğrafi yapısı ve iklimsel güzelliklere sahip olması sebebiyle yaşantınızı sürdürebileceğiniz nezih ve özel ilçeler arasında önemli bir konuma sahiptir. 

Emlakjet Milas Kiralık Ev Alternatif İlanlarını Görmeden Karar Vermeyin

Yumuşak Ege iklimlinin hüküm sürdüğü Milas ilçesinde, her mevsim bir başka güzel geçer ve Milas ilçesine bir kere gelenler bir daha ayrılmak istemezler. Milas ilçe merkezinde olduğu kadar sahilde bulunan mahalle ve köylerindeki kiralık evleri ile değerlendirilmesi gereken bölgedir. 

Genellikle orijinal taşlı yapıya sahip olan köy evleri göl manzaralı seçenekleri ile yaşanası doğal güzelliklere sahiptir 132 adet mahalle ve köyden oluşan Milas kiralık köy evi ilanlarını Emlakjet uygulamasından inceleyerek sakin bir yaşama merhaba diyebilirsiniz. Saatlik güncellemeler ile yayınlanan ilanlarda hayal ettiğiniz Milas kiralık ev seçeneklerine ulaşmak için Emlakjet uygulamalarını takip etmeniz yeterli olacaktır. 

Aradığım ev beni bulsun diyorsanız İsim, e-posta ve cep telefonu bilgilerinizi ‘O ev beni bulsun’ seçeneğini tıklayarak Emlakjet’e iletmeniz mümkündür. Aradığınız özeliklere uygun ilan paylaşıldığında Emlakjet size ulaşacaktır.

Günlük Milas Kiralık Ev Ve Villalar

Milas merkezde kiralık evler ve lüks villalar sahibinden avantajlı olarak Emlakjet ilanlarında bulunur. Özellikle villa seçenekleri aileniz ile birlikte rahatlıkla kalabileceğiniz genişlikte ve özelliktedir. 

Günlük olarak kiralamak istediğiniz Milas kiralık ev seçeneklerinde denize sıfır konumda bulunan site içersinde, park ve eğlence alanları bulunan Müstakil havuz seçenekli villalar ve 2+1 daire seçeneklerini görmek için Emlakjet uygulamasını ziyaret ederek ve size en uygun gelen günlük kiralık ilanlarını değerlendirebilirsiniz.

Milas Kiralık Evlerine Sahibinden Avantajları İle Sahip Olabilirsiniz

Milas kiralık ev sahibinden ilanları Emlakjet’te alternatif seçenekleri ile hizmetinizdedir. Hayal ettiğiniz daireyi sahibinden kiralayarak komisyon parası ödemeden bütçenize ek katkıda bulunabilirsiniz. Komisyon ücretini taşınırken yapacağınız masraflarda kullanabilir ve avantaja sahip olarak kiraladığınız daireye taşınabilirsiniz. 

Hayal ettiğiniz Milas kiralık ev alternatif seçeneklerini görmek için Emlakjet uygulamasının akıllı filtreleme özelliğini kullanarak hızlı bir şekilde ekranınızda görerek inceleyebilirsiniz. Aradığınız bölgedeki kiralık evlerde fiyat karşılaştırması yaparak daha sağlıklı kararlar vererek dairenizi kiralayabilirsiniz. Ailenizdeki kişi sayısında göre Milas sahibinden 1+1 kiralık daire veya 2+1 daire seçenekleri yanı sıra daha kalabalık ailelerin sahip olmak isteyebilecekleri 3+1 daire seçeneklerini takip ederek fırsat ilanları görebilirsiniz. 

Milas Kiralık Ev Seçenekleri Ayrıcalıklı İlanları İle Emlakjet’te

Türkiye genelinde bütün il ve ilçe, mahalle ve köylerdeki satılık ve kiralık emlak ilanlarını görmek için Emlakjet uygulamasını ziyaret edenlerin sayısı her geçen gün artarak 20 milyona kadar ulaşmıştır. Sen o evi hayal et gerisi Emlakjet sloganı ile yoluna devam eden yenilikçi Emlakjet sektöründe en çok ziyaret edilen site olmayı başarmıştır. 

İlanları paylaşılan tüm evlerin hayallerini gerçekleştirmek isteyen müşterilerle buluşmasını hedefleyen Emlakjet ilanlarını görerek şu avantajları elde edebileceksiniz;

 • Hayal ettiğiniz her türlü konuta hızlı bir şekilde ulaşacaksınız.
 • Hayal ettiğiniz konutları görünce hızlı bir şekilde karar verebileceksiniz.
 • Hayal ettiğiniz konutlara Emlakjet hizmetinden yararlanarak güvenle kavuşacaksınız. 

Yüzlerce kişinin hayalindeki evlere kavuştuğu gibi Milas ilçesinde kiralık konut sahibi olmak isteyen ziyaretçilerde ayrıcalıklı ilan seçeneklerini görerek sahibinden Milas kiralık ev seçeneklerinden birisine sahip olacaklardır. 

Milas Kiralık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Milas kiralık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Milas ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Milas Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Milas ilçesi, Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Muğla iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 2.167 km2’dir ve denizden yüksekliği de 50 metredir. Sodra Dağı’nın eteklerinde konuşlanmıştır. Milas’ın kuzey ve doğu yönlerinde Batı Menteşe Dağları bulunmaktadır. Batı yönünde ise Mandayla Körfezi ile Bodrum Yarımadası mevcuttur. Muğla’nın ikinci en büyük ilçesi olma özelliğine sahiptir. Milas’ta bulunan önemli ovalar arasında Ağaçlıhöyük Ovası ve Yaşyer Ovası vardır. Bodrum’a 49 kilometre, İzmir’e 200 kilometre, Muğla il merkezine 68 kilometre, havaalanına da 15 kilometrelik mesafeleri bulunmaktadır. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin kuzey yönünde Aydın iline bağlı olan Söke, Koçarlı ve Çine ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde Gökova Körfezi bulunmaktadır. 
 • İlçenin doğu yönünde Yatağan ilçesi ve Muğla il merkezi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzeybatı yönünde Bafa Gölü bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde ise Bodrum ilçesi bulunmaktadır.

Milas Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Konumu gereği, Milas’ta Akdeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Kış aylarında polar hava kütleleri ile tropikal hava kütleleri karşılaştığı için, serin ve yağışlı bir hava görülmektedir. Yaz mevsiminde ise tropikal hava koşulları daha baskın olduğu için sıcak ve kuru bir hava görülmektedir. Yaz mevsiminde ortalama 28 ila 33 santigrat derece arasında bir sıcaklık görülürken kış aylarında bu sayılar nadiren 0 santigrat derecenin altına düşer. Karadeniz’den sonra en çok yağış alan bölgeler arasındadır. 

Milas ekonomisi birden fazla sektörden yararlanmaktadır. Yeraltı zenginliğinden ötürü ilçeden linyit, kalker, mermer, boksit ve demir gibi madenler çıkartılmakta ve sanayisi yapılmaktadır. İkinci bir sektör ise tarımdır. En çok buğday, çavdar, mısır ve arpa gibi ürünler üretilmektedir. Bunun yanı sıra bakliyat ve diğer sanayi bitkileri de görülebilir. Zeytinciliğin ayrı bir önemi vardır. Arıcılık son zamanlarda artan bir faaliyettir. Tabii ki son olarak da ilçenin turizm fırsatları, ekonomiyi büyük ölçüde canlandırmaktadır. 

Milas Kiralık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Milas ilçesinde toplam 139.446 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,66’sı erkek olup geriye kalan %49,34’ünü kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerine göre, ilçe nüfusu artmaktadır. İlçenin güncel nüfus artışı %2,41 olarak tespit edilmiştir. 

Milas ilçesinde toplam 132 tane mahalle bulunmaktadır. Milas kiralık yazlık arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahalleler arasında en çok tercih edilenlerinin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İsmet Paşa Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Ahmetçavuş-Hayıtlı Mahallesi,
 • Aydınlıkevler Mahallesi,
 • Burgaz Mahallesi,
 • Güllük Mahallesi.

Eğer siz de Milas Ören sahibinden kiralık yazlık gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Milas Kiralık Daire
Muğla Milas Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Muğla Ortaca Kiralık Daire
 • Muğla Seydikemer Kiralık Daire
 • Muğla Ula Akyaka Mahallesi Kiralık Ev
 • Muğla Kiralık Ev
 • Niğde Merkez Selçuk Mahallesi Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.