/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yatağancancel

Muğla Yatağan Kiralık Daire

araması için 9 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Yatağan Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yatağan kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek konut bulabilirsiniz.

Yatağan Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Muğla iline bağlı Yatağan ilçesinin toplam yüzölçümü 1.772 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği 365 metre olan ilçe Muğla ile merkezine 28 kilometre, Aydın iline ise 79 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Türkiye’nin güneybatısında yer alan ilçenin denize kıyısı yoktur. Yatağan kiralık daire arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. Dağlık araziler bakımından oldukça zengin olan ilçede birçok önemli dağ yer almaktadır. Bu dağlardan başlıcaları: 

  • Bencik Dağları,
  • Marçal Dağı,
  • Gökbel Dağı,
  • Yatağan Dağı ve 
  • Göktepe Dağı’dır.

Yatağan kiralık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe Akdeniz ikliminin hakim olduğu bilgisine ulaşmışlardır. Bu sebep ile ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. İlçeye en fazla yağış bahar aylarında düşmekte olup en sıcak aylar olan Temmuz ve Ağustos aylarında ise yağış düşmemektedir. İlçe ekonomisinin temeli ise tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır.

Yatağan Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 44 bin 940’tır. İlçe nüfusunun yüzde 50,34’ünü (22 bin 622) erkek, yüzde 49,66’sını (22 bin 318) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yatağan kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 50 adet mahalle bulunmaktadır. Muğla Yatağan kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akgedik Mahallesi, Akyol Mahallesi, Alaşar Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Bağyaka Mahallesi, Bahçeyaka Mahallesi, Bencik Mahallesi, Bozarmut Mahallesi, Bozüyük Mahallesi, Cazkırlar Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çakırlar Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çukuröz Mahallesi, Dere Mahallesi, Deştin Mahallesi, Doğanköy Mahallesi, Elmacık Mahallesi, Esenköy Mahallesi, Eskihisar Mahallesi, Gökgedik Mahallesi, Gökpınar Mahallesi, Hacıbayramlar Mahallesi, Hacıveliler Mahallesi, Hisarardı Mahallesi, Kadıköy Mahallesi, Kafacakaplancık Mahallesi, Kapubağ Mahallesi, Katrancı Mahallesi, Kavakköy Mahallesi, Kırıkköy Mahallesi, Konak Mahallesi, Kozağaç Mahallesi, Köklük Mahallesi, Madenler Mahallesi, Mesken Mahallesi, Nebiköy Mahallesi, Şahinler Mahallesi, Şerefköy Mahallesi, Turgut Mahallesi, Turgutlar Mahallesi, Yava Mahallesi, Yayla Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenikarakuyu Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeşilbağcılar Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yukarıyayla Mahallesi ve Zeytin Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık konut tercihini Muğla ilinin Yatağan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Muğla Yatağan da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Yatağan Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.