/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hasköycancel
Muşcancel

Muş Hasköy Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Hasköy Kiralık Daire Seçeceklere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Hasköy kiralık daire tercih etmeyi planlayanlar için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğreneceksiniz. Hasköy, Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Muş iline bağlı bir yerleşim birimidir. Hasköy ilçesinin tarihi çok eskilere dayanır. İlçede ilk yerleşim milattan önceki çağlarda başlamıştır. Ancak semtin iskana açılması ve kalkınması Bizans döneminde gerçekleşmiştir. Bölgenin kaderi ise 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı ile değişmiştir. Bu tarihten sonra bölgeye Türkler yerleşmiştir. Haçlı Seferleri sırasında gelen akınlara karşı bölgeyi koruyan Türkler, ilçede birçok eser bırakmıştır. Bölgede Türkler ve Araplar birlikte huzur içinde yaşamıştır.

Hasköy Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Hasköy kiralık ev tercih edecekler için hazırladığımız yazının ikinci bölümünde coğrafi özelliklerine ve iklimine değindik. İlçe, 227 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Semtin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık olarak 1850 metredir. İlçenin batısında Muş, kuzeydoğusunda Korkut, doğusunda ise Bitlis ili yer almaktadır. Hasköy ilçesi, Muş’un yüzölçümü bakımından en küçük ilçesidir. Kent merkezinin denizden yüksekliği ortalama 1400 metre ve civarındadır. İlçenin güneyi daha engebelidir. Kuzey kısmında ise yükselti azalmaktadır. Otluk ve Karaçavuş Dağları bölgenin en yüksek noktalarını oluşturmaktadır. Semtin en önemli su kaynağı Karasu Irmağı’dır.  Bu ırmak, sulama ve içme suyu amaçlı kullanılmaktadır. Semtte kışlar soğuk ve kar yağışlı, kışlar ise sıcak ve kurak geçer. Hasköy kiralık konut tercihinizde nihai bir karara varmadan önce tüm bunları göz önünde bulundurabilirsiniz.

Hasköy Kiralık Daire Düşünenlere Semtin Nüfus Yapısı 

Muş ilinin nüfusu 2019 yılının Şubat ayında yayınlanan verilere göre yaklaşık olarak 407.992’dir. İlin nüfusu bir önceki yıla göre artış göstermiştir. Altı ilçeden meydana gelen kentin en küçük ve en az nüfusa sahip olan yerleşim birimi Hasköy’dür. İlçe şehir nüfusunun yalnızca %6.31’ine ev sahipliği yapmaktadır. İlçe nüfusu 25.749 dolaylarında seyretmektedir. Bu kişilerin %50.69’u erkek, geriye kalanı ise kadındır. İlçede cinsiyet nüfuslara dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçeyi meydana getiren mahalleleri gelişmişliklerine göre sıraladık. Muş Hasköy kiralık ev seçecekler bu yerleşim birimlerinden birini seçebilirler:

  • Kültür Mahallesi
  • Sayanlar Mahallesi 
  • Sunay Mahallesi
  • İstiklal Mahallesi
  • Hürriyet Mahallesi
  • Bahçelievler Mahallesi
  • 15 Temmuz Mahallesi
  • Zafer Mahallesi
  • Vatan Mahallesi

Eğer Hasköy kiralık daire  düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Hasköy kiralık konut yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, sizin için en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, hayallerinizdeki ev yalnızda bir tık uzağınızda olabilir! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

14 Ocak 2022

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

12 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.