/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Malazgirtcancel

Muş Malazgirt Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Malazgirt Kiralık Daire Bakanlara İlçe Hakkında Bilgiler 

Malazgirt kiralık daire ilanları arasında gezmekten yorulduysanız bu yazıyı okuyarak kısa bir ara verebilirsiniz. Malazgirt, Muş ilinin bir ilçesidir. Ovası, kalesi ve tarihi Malazgirt Meydan Muharebesi ile tanınmış bir ilçedir. İlçenin yüzölçümü 1534 km²'dir. Muş iline 137 kilometre uzaklıktadır. İlçe, doğusunda Patnos, batı­sında Bulanık, güneyinde Ahlat ve kuzeyinde Murat Nehri ile çevrilidir. Malazgirt ve çevresi yakın diğer bölgelerde olduğu gibi şu devletlerin egemenliğinde kalmıştır: Asurlular, Urartular, İskitler, Ermeniler, Gürcüler, Pers, Roma, Bizans, Abbasiler, Selçuklu, Anadolu Selçukluları, Moğollar, İlhanlılar, Karakoyunlular, Akkoyunlular, Timur, Eyyubi, Osmanlı. Daha sonraları tekrar Osmanlı hakimiyetine girer. Urartular dönemi, Pers dönemi, Ermeni Krallığı dönemi ve 1071 Malazgirt Savaşı ve Selçuklu dönemi ilçe tarihi açısından önemlidir. 1071'de Selçuklu sultanı Alparslan Malazgirt'te Bizanslıları yener. Zengin tarihi kalıntılara sahip olan ilçenin, turizm alanında büyümesi ve gelişmesi planlanmaktadır. Doğu Anadolu'daki kültürel turlara Malazgirt, Muş ve Ahlat çevresi de katılarak Selçuklu rotası oluşturulmaktadır. Zengin tarihi yanında coğrafyasıyla ve doğal güzellikleriyle de önemli yerleşim merkezidir. İlçenin en önemli geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Başlıca tarım ürünleri buğday, şeker pancarı, arpa, nohut, mercimek ve fasulyedir. 2000 yılından bu yana bahçecilik gelişmekte ancak, şeker pancarı üretimi ve hayvancılık gerilemektedir.

Malazgirt Kiralık Daire Arayanlara Bölgenin Coğrafyası

Malazgirt İlçesi Muş iline bağlı bir ilçe olup, yüz ölçümü 1534 km²'dir. İlçenin Muş iline karayolu uzaklığı 137 kilometredir ve Muş'a en uzak ilçesidir. Malazgirt ilçesi Doğu Anadolu Bölgesinde Van Gölünün kuzeyinde Muş İlinin en büyük ilçesidir. Doğubayazıt-Bakü'yü birbirine bağlayan Gürbulak sınır kapısına ise 156 kilometre uzaklıktadır. Malazgirt, Ahlat arasındaki uzaklık 34 kilometredir ve Ahlat ile tarihi, ticari ve kültürel ilişkileri gelişmiştir. Bulanık ve Patnos'a da yakındır. Fırat Nehrinin bir kolu olan Murat nehri, ilçenin kuzeyinden geçer. Bu nedenle Murat nehri havzası içerisinde yer alan bir ilçedir. Malazgirt Ovası, Jeolojik zamanlardaki tektonik kırımlarla yer yer küçük depremler, geniş tabanlı Malazgirt Ovası'nı meydana getirmiştir. İlçenin güney kısmını kuşatan ova yüksek bir plato görünümünde olup, plato zamanla, gerek Süphan dağının gerekse eteğindeki küçük volkanların çıkarmış oldukları lavlarla ve yer yer kaya yığınlarıyla kaplanmıştır. Siz de bu bölgede ev arayışı içindeyseniz Malazgirt müstakil kiralık evler için sitemize göz atmanız yeterli.

Malazgirt Kiralık Daire Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki evlerin ortalama büyükleri 156 metrekaredir. Malazgirt kiralık daire fiyatları ortalama 588 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Ortalama birim kira yani metrekare başına düşen kira bedeli ortalama 4 Türk Lirasına denk gelir. 

Hayalinizdeki eve bir an önce yerleşebilmek için listeleme sayfalarımıza vakit kaybetmeden bakabilirsiniz. Ev arayışınızda emlakçıdan ya da sahibinden kiralık daire Muş Malazgirt ilanlarına istediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Malazgirt Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.