/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Muşcancel

Muş Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Muş Kiralık Daire Arayanlara İl Rehberi

Muş kiralık daire arayanlar için Muş hakkında merak ettiğiniz bilgileri sizler için derlediğimiz yazımızda bulabilirsiniz... Muş Doğu Anadolu Bölgesi’nin sınırları içinde yer alır. 1929 yıllarında Bitlis’den ayrılarak İl olan Muş günümüze geldikçe hızla bir büyüme göstermiştir... Yüzölçümü 8 bin 196 km2 olan İl’İn rakımı da oldukça yüksektir ve 1250 metre civarındadır. Dağlık alanlarının yüksek olduğu bölgenin yüzde 34’ünü dağlar oluşturuyor. Son verilere göre 407 bin 992 kişinin yaşadığı Muş’un şehrin komşuları arasında;

 

 • Ağrı
 • Bitlis
 • Erzurum
 • Bingöl
 • Siirt
 • Bitlis yer alıyor.

 

Muş’un tarihi de oldukça köklü bir yapıya sahiptir. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Muş, Selçukluları ağırlamıştır. Ayrıca Malazgirt Savaşı da yine bu bölgede yaşanmıştır. Tarihsel geçmişi kültürüyle oldukça değerli bir bölge olan Muş lalesi ve üzümüyle meşhurdur. Lale ve Üzüm şehrin tanıtımı açısından da önemli bir semboldür. Üzüm yetiştiriciliği oldukça önemli olan Muş’ta yeni teknolojik gelişmelerle de yaygınlaştırılıyor.

 

Muş Kiralık Daire Arayanlara Ekonomik Rehber

Muş’ta kiralık daire arayanlar için bölgedeki ekonomik gelişmişlik şüphesiz çok önemli oluyor. Bölgenin tarım ve hayvancılığı önemli geçim kaynağıdır. Şehirde sanayi gelişmiş değildir. Bu oran yüzde 10’larda kalmıştır fakar devlet burada sanayiyi de geliştirmek için önemli adımlar atmaktadır. Çünkü bir bölgede sanayi ve hizmet sektörünün gelişmemesi hızla göç vermesine de sebebiyet vermektedir. Bu yüzden devlet destekli yatırımlar yapılmaktadır. Muş kiralık ev seçenekleri için bölgenin coğrafi yapısı tarım ve hayvancılığı elverişli kılmıştır. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık önemli bir geçim kaynağıdır. Tarım ürünlerine baktığımızda nohut, şeker pancarı, süt ürünleri, un, yem, tütün gibi ürünleri bulunuyor. Tütün önemli geçim kaynakları arasında yer alıyor. Devlet manuel yollarla yapılan hayvancılğın daha da geliştirilmesi için teknolojik yatırımlarına devam ediyor ve planlıyor.

 

Muş Kiralık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Muş’a ait 6 ilçe bulunmaktadır. Bunlar arasında en yüksek nüfusa sahip 190 bini aşkın olarak merkezde bulunuyor. Daha sonra 80 bin ile Bulanık ilçesi de yerleşim olarak tercih edilenler arasında yer alıyor. Malazgirt de yine 60 bini aşkın nüfusuyla 3. Sırada yer alıyor. Bunlar arasında;

 

 • Korkut
 • Bulanık
 • Malazgirt
 • Hasköy
 • Varto
 • Merkez yer alıyor.

 

Eğitim, sağlık gibi şartlar da bölge halkı için önemlidir. Muş Alparslan Üniversitesi bölgede devlet üniversitesi olarak katkı sağlar. Üniversitede birçok bölümde eğitim sağlanır. Ayrıca 10 bine yakın öğrenci her yıl bölgede bu üniversitede eğitim görür. Dışarıdan da çok sayıda öğrencinin geldiği Muş’ta öğrencilerin de Muş kiralık daire arayışı fazladır. Bu yüzden konut stoku her geçen gün artmakta ve inşaat firmaları da bölgeyi canlı tutmak açısından birçok yeni projeyi hayata geçiriyor. Modern konut projelerine göz atmak için Muş kiralık rezidans ilanlarını inceleyebilirsiniz.

 

Muş Kiralık Daire Arayanlara Fiyat Rehberi

Son olarak Muş’ta kiralık daire arayışı olanlar için fiyat piyasasına göz atmak istedik. Çünkü bu noktada doğru kararı vermeniz için şu hususlar çok önemli oluyor;

 

 • Lokasyon
 • Fiyat
 • Ulaşım
 • Bina yaşı
 • Daire tipi

 

Bunlardan en önemlisi fiyat ve lokasyon oluyor. Muş geneli kira fiyatlarına baktığımızda bu da karar vermenizi kolaylaştıracaktır. Muş geneli fiyatlar şu şekilde; ortalama 130 m2 bir alanda, ortalama birim kirası 7 TL/m2 ve ortalama Muş kiralık daire kirası 849 TL’den başlıyor.  Siz de hemen emlakçıdan ya da sahibinden Muş Hürriyet Mahallesi kiralık daire seçeneklerini hemen inceleyebilir ve en doğru kararı verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Muş Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.