/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kozaklıcancel

Nevşehir Kozaklı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Kozaklı Kiralık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Kozaklı kiralık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Kozaklı ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. Kozaklı ilçesi öncelikle kaplıcaları ile ülke çapında meşhurdur. 

Kozaklı Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Kozaklı ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Nevşehir iline bağlıdır. İç Anadolu Bölgesi’nin de Orta Kızılırmak Bölümü’nde konuşlanmıştır. İlçenin toplam yüz ölçümü 708 ve denizden yüksekliği de 1.275 metredir. Nevşehir il merkezine 85 kilometre uzaklıkta bulunduğu için, il merkezine en uzakta bulunan ilçedir. Kozaklı’nın çevresinde bulunan Kayseri, Yozgat ve Kırşehir gibi yerlere olan uzaklığı ise ortalama 90 kilometredir. İlçe sınırları içerisinde her ne kadar hiç göl bulunmasa da 1998 senesinde yapımı başlayan Doyduk Barajı’nın yapım çalışmaları halen devam etmektedir. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin doğu tarafında Yozgat iline bağlı olan Yenifakılı ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı tarafında Kırşehir iline bağlı olan Mucur ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney tarafında Hacıbektaş ve Avanos ilçeleri bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzey tarafında ise yine Yozgat iline bağlı olan Şefaatli ilçesi bulunmaktadır.

Kozaklı Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Kozaklı kiralık ev arayan okuyucularımız için Kozaklı ilçesinde genelde karasal iklim görülmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları soğuk ve sert geçer. Bir sene içerisinde Kozaklı’ya düşen ortalama yağış miktarı 388 ila 353 milimetre arasındadır. Kızılırmak Vadisi’ne yaklaştıkça hava koşulları sıcaklaşmaya başlamaktadır. Bir yıl içerisinde sıcaklıklar -28 santigrat dereceden 40 santigrat dereceye çıkabilmektedir.

Kozaklı ekonomisinin iki ana sektörü bulunmaktadır: tarım ve turizm. İlçede bulunan kaplıcalar dünya çapında da meşhur olduğundan ötürü Kozaklı’ya her sene pek çok ziyaretçi çekmektedir. Bu durum da ilçe ekonomisine büyük ölçüde katkı sağlamaktadır. Aynı zamanda Kozaklı toprakları ekilmeye oldukça müsait olduğu için çoğunluğu kuru tarım olmak üzere büyük tarım faaliyetleri gerçekleştirilebilmektedir.

Kozaklı Kiralık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Kozaklı ilçesinde toplam 13.570 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %49,53’ü erkek olup geriye kalan %50,47’sini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %-0,16 olarak tespit edilmiştir. 

Kozaklı ilçesinde toplam 10 tane mahalle ve 27 tane de köy bulunmaktadır. Kozaklı kiralık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahalleler arasında en çok tercih edilenlerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi,
  • Bahçelievler Mahallesi,
  • Altınsu Mahallesi,
  • Emek Mahallesi,
  • Bağlıca Mahallesi.

Eğer siz de Kozaklı Bahçelievler Mahallesi kiralık apart gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Kozaklı Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.