/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Altunhisarcancel

Niğde Altunhisar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Altunhisar Kiralık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Altunhisar kiralık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Altunhisar, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin güneydoğusunda, Orta Toroslar içinde yer alan Bolkarlar ve Aladağların kuzeye doğru kıvrımlanarak sokulduktan alanın kuzeyinde kalan Niğde il merkezinin güneybatısında yer alan bir ilçesidir. İlçenin kuzeyi Melendiz Dağlarının uzantıları ile engebelenmiş, güneyi yer yer meyilli ovalarla kaplanmıştır. İlçe toprakları Melendiz Dağlarından gelen küçük akarsularla sulanmaktadır. Niğde il merkezine uzaklığı 35 kilometredir. İlçenin doğal bitki örtüsü step bir görünümdedir. Daha çok bahar aylarında canlanan papatya, taş yoncası, sığırkuyruğu, gelincik, bromlar, otlak ayrığı, atkuyruğu, sarıdiken ve kangal gibi bozkır bitkileri ile birlikte dağlık yerlerinde meşe ve yabani badem ağaçları bulunmaktadır. İl genelinde olduğu gibi Altunhisar ilçesinde de Orta Anadolu’nun tipik kara iklimi görülür. Yazları sıcak ve kurak, kış mevsiminde soğuk ve kar yağışlıdır. Yağışların kar haline kışın, yağmur haline ise ilkbaharda rastlanmaktadır. Yağışlar çoğunlukla yağmur şeklindedir. 

Altunhisar Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Altunhisar’da ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Aksaray il sınırı,
  • Güneyinde Bor ilçesi,
  • Batısında Aksaray ve Konya il sınırı,
  • Doğusunda Niğde Merkez ilçesi ve Çiftlik ilçesi,

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 15.463’tür. Bu sayının yüzde 48,15’i kadın, yüzde 51,85’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 552 kilometrekare, rakımı ise 1.050 metredir. Niğde Altunhisar kiralık daire gibi özellikle bir bölge arayışında olanlar için ilçenin 6 beldesi ve 2 köyü bulunmaktadır. Bunlar; Çömlekçi, Karakapı, Keçikalesi, Ulukışlar, Yeşilyurt ve Yakacık Beldeleri ile Akçaören ve Uluören köyleridir. İlçede toplam 9 adet mahalle bulunmaktadır. Buunlar; Erenler Mahallesi, Selçuk Mahallesi, Orta Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Yaka Mahallesi, Sağlık Mahallesi, İstiklal Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesidir. 

Altunhisar Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Niğde’nin Altunhisar llçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 120 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 3 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 5 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 416 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Niğde Altunhisar Toki kiralık sahibinden ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Altunhisar Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.