/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akkuşcancel

Ordu Akkuş Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Akkuş Kiralık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Akkuş kiralık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Akkuş, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Ordu iline bağlı, il merkezine 76 kilometre mesafede bulunan bir ilçesidir. İlçenin adından söz edildiği dönem 19. Yüzyılın sonlarına rastlanmaktadır. 1858 yılında Sivas’a bağlı Karakuş adıyla bir yerleşim merkezi olduğu bilinmektedir. Karakuş topraklarına ilk yerleşenlerin, Samsun ili ve sahil ilçeleri ile Tokat ilinde ortaya çıkan sıtma salgını sonucunda yüksek ve serin olan bu yerlere göçenlerin olduğu tahmin edilmektedir. 1920 yılında yürürlüğe giren kanunla Ordu’nun il olması üzerine Ünye ilçesi ile birlikte Ordu iline bağlanmıştır. Akkuş ilçesi Orta Karadeniz’in iç kesilerinde Canik Dağları üzerinde Argın Tepesi eteğinde kurulmuş bir ilçedir. Bölgenin bulunduğu topraklarda günümüzde yaşayan halkın çoğunluğunu Türkmenler oluşturmaktadır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Klasik karadeniz iklimine sahip olan Akkuş’un yazları sıcak, kışları soğuk ve kar yağışlıdır. Yaz kış yemyeşil ormanlık alanlarla kaplı olan ilçede yıl boyu yağış görülmektedir. Geniş fındık bahçelerinin yanında incir, portakal, limon gibi meyvelerle defne ağaçları da oldukça fazladır. 

Akkuş Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Çatalpınar’da ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Terme, Salıpazarı, Ünye, Çaybaşı ve İkizce ilçesi,
  • Güneyinde Tokat il sınırı,
  • Batısında Samsun il sınırı,
  • Doğusunda Kumru ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 23.369’dur. Bu sayının yüzde 48,58’si kadın, yüzde 51,42’si erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 697 kilometrekare, rakımı ise 1.250 metredir. Akkuş’da kiralık ev gibi özellikle bir bölge arayışında olanlar için ilçede toplam 41 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerin nüfusu en yüksek olanları şunlardır; Akpınar Mahallesi, Salman Mahallesi, Çayıralan Mahallesi, Damyeri Mahallesi, Kızılelma Mahallesi, Merkez Mahallesi, Seferli Mahallesi, Yazlıkbelen Mahallesi, Karaçal Mahallesi, Haliluşağı Mahallesidir.

Akkuş Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Ordu’nun Aybastı llçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 120 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 8 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 455 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Ordu Akkuş’da satılık müstakil ev ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.