/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çamaşcancel

Ordu Çamaş Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Çamaş Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Çamaş kiralık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Çamaş ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Çamaş Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Çamaş ilçesi, Karadeniz Bölgesi içerisinde bulunan Ordu iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 91 km2’dir ve denizden yüksekliği 650 metredir. Ordu il merkezine 50 kilometre, en yakın ilçe olan Fatsa ilçesine ise 20 kilometre uzaklıktadır. İlçe arazisinin engebeli bir karakteristiği vardır. Öyle ki akarsu etrafları haricinde herhangi bir düzlük alan bulunmamaktadır. Bu nedenle evler oldukça dağınık bir biçimde düzenlenmiştir. Dolayısıyla devlet hizmetlerinin ulaşımı konusunda zaman zaman zorluk yaşanmaktadır. Denize 20 kilometre bir mesafesi bulunmaktadır. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu ve kuzey yönlerinde Fatsa ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde Çatalpınar ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde ise Gürgentepe ilçesi bulunmaktadır. 

Çamaş Kiralık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Çamaş kiralık ev arıyorsanız ilçede klasik bir Karadeniz ikliminin etkileri görülmektedir. Bu nedenle kış aylarında pek fazla sert hava koşulları görülmez ve ılık geçer. Yaz mevsiminde de bunaltıcı sıcaklar yoktur. Ilıman iklim karakteristikleri sebebiyle sıcaklık farklarında radikal değişiklikler olmaz.

Çamaş ekonomisinin büyük bir bölümü fındık üretiminden karşılanmaktadır. Ancak bir başka gelir kaynağı ise yurt içi ve yurt dışı bölgelerde inşaat sektörü dahilinde çalışan büyük miktarlardaki insanlardır. Coğrafi arazinin izin vermemesinden ötürü tarım sektörü fındık üretimi haricinde pek fazla gelişme kaydetmemiştir. Bu nedenle sanayi sektörüne dayanan bir gelir üretimine geçilmiştir. Hatta son senelerde sanayileşmiş, büyük kentlere göç iyice artış göstermiştir. Böylelikle Çamaş nüfusu da düşüş yaşamaktadır. 

Çamaş Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Çamaş ilçesinde toplam 11.851 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,67’si erkek olup geriye kalan %48,33’ünü kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %45,98 olarak tespit edilmiştir. Son 10 yılın nüfus verilerine göre, ilçenin nüfus gidişatı düzensizdir ancak son bir senede oldukça radikal bir nüfus artışı görülmüştür.

Çamaş ilçesinde 23 adet mahalle mevcuttur. Çamaş kiralık ev arıyorsanız seçebileceğiniz mahallelerin en çok tercih edilenlerini aşağıda listeledik:

 • Sakargeriş Mahallesi,
 • Sarıyakup Mahallesi,
 • Kemal Paşa Mahallesi,
 • Taşoluk Mahallesi,
 • Budak Mahallesi,
 • Örmeli Mahallesi,
 • Uzunali Mahallesi,
 • Danışman Mahallesi.

Çamaş Sakargeriş Mahallesi kiralık ev benzeri, ilçe çevresindeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Çamaş Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.