/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gölköycancel

Ordu Gölköy Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Gölköy Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Gölköy kiralık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Gölköy ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Gölköy Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Gölköy ilçesi, Karadeniz Bölgesi içerisinde bulunan Ordu iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 349 km2’dir ve denizden yüksekliği 820 metredir. Ordu ile Sivas illerini birbirine bağlayan karayolu üzerinde bulunmaktadır. Ordu il merkezine 63 kilometrelik bir mesafeye sahiptir. Gölköy ilçesinde iki adet doğal göl bulunmaktadır. Bunlardan biri olan Ulugöl, Ordu’nun en büyük doğal gölüdür. İkinci doğal göl ise ilçe merkezinde yer alan Gök Gölü’dür. Gölköy ilçesi, hem Orta Karadeniz hem de Doğu Karadeniz Bölümlerinde yer almaktadır. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin batı yönünde Samsun ili yer almaktadır.
 • İlçenin güney yönünde Sivas ve Tokat illeri yer almaktadır.
 • İlçenin doğu yönünde Giresun ili yer almaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde ise Karadeniz yer almaktadır.

Gölköy Kiralık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Gölköy kiralık ev arıyorsanız klasik bir Karadeniz ikliminin Gölköy ilçesine hâkim olduğu görülmektedir. Kış mevsimi serin ve yağışlı yaşanırken yaz mevsimi ılık ve az yağışlı geçmektedir. Tüm mevsimlerde önemli derecelerde yağış düşmektedir. Ilıman hava koşulları görülür. Ancak coğrafi yapısının ikili doğası sebebi ile hem kara hem de deniz etkenlerinden etkilenmektedir. Ocak ve Şubat ayları yılın en soğuk zamanlarıdır. Ancak hava en fazla -7 santigrat dereceye kadar düşmektedir. Temmuz ve Ağustos ayları ise yılın en sıcak zamanlarıdır. Ancak kış mevsimi ile ilkbahar mevsimi arasında uzun bir geçiş dönemi yaşanır. 

Fındık üretimi, Karadeniz Bölgesi’nde bulunan çoğu ilçede olduğu gibi, Gölköy ilçesinde de ekonomiyi yürüten ana faktördür. Ancak bu tekillik, ekonomiyi zayıf kılmaktadır. Fındık üretiminin haricinde, hayvancılık sektörünün de faal olduğu görülse de her yıl dış göç yaşanmaktadır.

Gölköy Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Gölköy ilçesinde toplam 29.852 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,45’i erkek olup geriye kalan %49,55’ini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %3,91 olarak tespit edilmiştir. Son 10 yılın nüfus verilerine göre, ilçe nüfusu her geçen yıl düşmektedir.

Gölköy ilçesinde 30 adet mahalle mevcuttur. Gölköy kiralık ev arıyorsanız seçebileceğiniz mahallelerin en çok tercih edilenlerini aşağıda listeledik:

 • Gölköy Mahallesi,
 • Kuşluvan Mahallesi,
 • Güzelyurt Mahallesi,
 • Aydoğan Mahallesi,
 • Damarlı Mahallesi,
 • Düzyayla Mahallesi,
 • Karahasan Mahallesi.

Gölköy sahibinden kiralık eşyalı ev benzeri, ilçe çevresindeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Gölköy Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.