/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kabadüzcancel

Ordu Kabadüz Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Kabadüz Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Kabadüz kiralık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Kabadüz ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Kabadüz, 1990 senesinde verilen bir karar ile bir ilçe olma statüsü elde etmiştir. Ordu ilinde üretilen yayla pancarı turşusu ile ünlenmiştir. Kabadüz ilçesi içerisinde kültürel değer sahibi olan pek çok mekân bulunmaktadır. Bu mekânlar arasında Çambaşı Mezarlığı ve Oluklu Çeşme yer almaktadır. 

Kabadüz Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Kabadüz ilçesi, Karadeniz Bölgesi içerisinde bulunan Ordu iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 351 km2’dir ve denizden yüksekliği 600 metredir. Ordu il merkezinden doğmuş olan Melet Irmağı’nın doğu yönünde konuşlanmıştır. Doğu Karadeniz Bölümü’nde kalmaktadır. Ordu il merkezine 21 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Ordu şehrinin en küçük ilçesidir. İlçe arazisini geniş yayla arazileri oluşturmaktadır. Karadeniz Bölgesi’nin en önemli yaylalarından biri olan Çambaşı Yaylası, Kabadüz ilçesinde yer almaktadır. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu yönünde Giresun iline bağlı olan Piraziz ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde Ulubey ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde Gülyalı ilçesi ve Ordu il merkezi bulunmaktadır. 
 • İlçenin güney yönünde ise Mesudiye ilçesi bulunmaktadır.

Kabadüz Kiralık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Kabadüz kiralık ev arıyorsanız ilçede tipik bir Karadeniz iklimi görülmektedir. Yaz ayları yağışlı ve ılıman geçerken kış ayları kar yağışlı ve soğuk geçmektedir. Her mevsim önemli derecede yağış görülebilmektedir. İlçe halkı geçimini hayvancılık faaliyetinden elde etmektedir. Çünkü ilçedeki yayla miktarının fazlalığı, hayvanları otlatacak mera imkanını da artırmaktadır. Yaylaların bu denli varlığının bir başka avantajı ise turizmdir. Turizm sektörü özellikle Çambaşı Yaylası sayesinde gelişmektedir. Bunların haricinde seracılık, kivi yetiştiriciliği ve çay üretimi de son yıllarda hızla gelişme kaydetmektedir.

Kabadüz Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Kabadüz ilçesinde toplam 9.619 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %52,79’u erkek olup geriye kalan %47,21’ini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %24,10 olarak tespit edilmiştir. Son 10 yılın nüfus verilerine göre, ilçe nüfusu son bir yılda önemli bir artışa şahit olmuştur.

Kabadüz ilçesinde 19 adet mahalle mevcuttur. Kabadüz kiralık ev arıyorsanız seçebileceğiniz mahallelerin en çok tercih edilenlerini aşağıda listeledik:

 • Kabadüz Mahallesi,
 • Başköy Mahallesi,
 • Derinçay Mahallesi,
 • Özlükent Mahallesi,
 • Harami Mahallesi,
 • Musakırık Mahallesi,
 • Kirazdere Mahallesi,
 • Turnalık Mahallesi,
 • Yeşilyurt Mahallesi.

Kabadüz Derinçay Mahallesi kiralık ev benzeri, ilçe çevresindeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Kabadüz Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.