/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kumrucancel

Ordu Kumru Kiralık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Kumru Kiralık Daire Arayanlara Özel İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Kumru kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut kira piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Kumru, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Ordu iline bağlı, il merkezine 65 kilometre mesafede bulunan bir ilçesidir. İlçe tarih boyunca çeşitli kavimlerin yaşadığı bir yerleşim bölgesidir. İlçe topraklarının tarihi M.Ö. 584-555 yıllarında Pers İmparatorluğuna kadar dayanmaktadır. Üç asra yakın Pont Krallığı hakimiyeti altında kalmış daha sonra Doğu Roma İmparatorluğu hakimiyetine girmiştir. Orta Asya’dan göçen Peçenek ve Kuman Türkleri sayesinde bölgede Türkleşme yaşanmış ve ilk türk hakimiyeti olarak 1095 yılında Danişmentliler tarafından sağlanmıştır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Bulunduğu coğrafyaya göre klasik bir karadeniz iklimine sahip olan ilçede yıl boyunca yağış görülmektedir. Denizden 30 metre yükseklikte olup, kıyıdan 35 kilometre de içeridedir. Arazinin büyük bir kısmı orman ve fundalıktır. Tarım ve hayvancılık ile ekonomisini sağlayan ilçede yoğun bir şekilde fındık üretimi gerçekleştirilmektedir. 

Kumru Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Nüfus ve İdari Yapısı

Kumru kiralık ev düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler şöyledir;

  • Kuzeyinde Fatsa ve Ünye ilçeleri,
  • Güneyinde Tokat il sınırı,
  • Batısında Akkuş ve Ünye ilçeleri,
  • Doğusunda Korgan ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 31.438’dir. Bu sayının yüzde 49,83'ü kadın, yüzde 50,17’si erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 296 kilometrekare, rakımı ise 450 metredir. 1926 yılında Fatsa’ya bağlı bir nahiye iken 1960 yılında Ordu’ya bağlı bir müstakil ilçe statüsüne getirilmiştir. Kumru kiralık daire düşünenlerin tercih edebileceği toplam 37 mahallesi vardır. Bunlardan nüfusu en yüksek olanları şunlardır; Samur Mahallesi, Fizme Mahallesi, Yalnızdam Mahallesi, Güneycik Mahallesi, Demircili Mahallesi, Karacalı Mahallesi, Eskiçokdeğirmen Mahallesi, Erikçeli Mahallesi, Ortaca Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Derbent Mahallesi, Ayvalı Mahallesi, Kadıncık Mahallesi, Ergentürk Mahallesi, Konaklı Mahallesi, Karaağaç Mahallesi, Divanıtürk Mahallesidir. 

Kumru Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Ordu ilinin Kumru ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 100 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 5 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 392 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Ordu Kumru Samur Mahallesi kiralık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Kumru Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.