/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mesudiyecancel
Orducancel

Ordu Mesudiye Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Mesudiye Kiralık Konut Arayanlara Özel İlçe Rehberi

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Mesudiye kiralık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, konut piyasası hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Mesudiye, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Ordu iline bağlı, ilin yüzölçümü bakımından en büyük ilçesidir. Yerli halkın büyük bir bölümü Türkmen/Çepnilerden oluşmaktadır. İlçenin bulunduğu toprakların tarihi yapılan arkeolojik kazılara göre yerleşim ve medeniyet eserlerinin verilmesi M.Ö. 15. Yüzyılda başlanmıştır. İl genelinde en eski yerleşim sahalarından birisi de Mesudiye’dir. Bu ilçede tarih öncesi ve sonraki Tunç devrine ait birçok kalıntılar ele geçmiştir. Bölgede dolayısıyla Hitit ve Friglerin de hakimiyeti görülmüştür. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Fatih Sultan Mehmet zamanında Osmanlı topraklarına katılmış ve 1455 yılında Osmanlı kayıtlarına girmiştir. O dönemde ismi Milas olarak geçmektedir. 1876 yılında Milas ismi Hamidiye olarak değiştirilmiş, 1910 yılında ise Mesudiye ismini almıştır. Mesudiye kiralık konut düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Karadüz, Ulubey ve Gölköy ilçeleri,
  • Güneyinde Tokat il sınırı,
  • Batısında Gölköy ilçesi ve Sivas il sınırı,
  • Doğusunda Giresun ve Tokat il sınırları ile çevrilidir. 

Mesudiye Kiralık Konut Arayışında Olanlara İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 26.287’dir. Bu sayının yüzde 47,84’ü kadın, yüzde 52,16’sı erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.046 kilometrekare, rakımı ise 1.050  metredir. 1899 yılında belediye teşkilatı kurulmuş, 1933 yılında Şebinkarahisar’dan alınarak Ordu iline bağlanmıştır. Ordu Mesudiye kiralık ev arayışında olanların tercih edebileceği toplam 67 mahallesi vardır. Bunlardan bazıları şunlardır; Merkez Mahallesi, Güneyce Mahallesi, Üçyol Mahallesi, Çavdar Mahallesi, Esatlı Mahallesi, Güneyce Mahallesi, Yeşilce Mahallesi, Mahmudiye Mahallesi, Çardaklı Mahallesi, Doğancam Mahallesi, Armutkolu Mahallesi, Topçam Mahallesidir. 

Mesudiye Kiralık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Ordu’nun Mesudiye ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 120 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 7 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 539 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Ordu Mesudiye Merkez Mahallesi kiralık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.