/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bahçecancel

Osmaniye Bahçe Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Bahçe Kiralık Daire Arayışında Olanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Bahçe kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut kira piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Bahçe, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nin doğusunda yer alan Osmaniye iline bağlı, il merkezine 31 kilometre mesafede yer alan bir ilçesidir. Akdeniz iklimi hakimiyeti altında olan ilçe coğrafyasının etrafının dağlarla çevrili olması hava sıcaklıkların düşmesine ve yağmur miktarının artmasına neden olmaktadır. Kış mevsimi Akdeniz bölgesinde yer alan diğer illere göre biraz daha sert geçmektedir. Yağışlar yağmur şeklinde gerçekleşir. Son dönemlerde kışın ilçe merkezinde yoğun olmamakla birlikte kar yağışı da görülmektedir. İlçe rakımının yüksek olması yazın sıcak hava üzerinde etkilidir. Yaz mevsiminde çok fazla sıcaklık olmayan Bahçe ilçesinde yaylacılık faaliyetiyle birlikte göç almaktadır. Genel hatları ile ilçe merkezinin çevresi dağlarla çevrilidir. İlçeyi Huma çayı sulamaktadır. Kar Deresi ve Bilalik Deresi birleştikten sonra Aslanlı Deresi ike birleşir. Osmaniye Merkeze karayolu ile kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. TEM oto yolu, D-400 karayolu ve Mersin-İslahiye demiryolu hattı ilçe merkezinden geçmektedir. Bahçe kiralık daire düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Düziçi ilçesi ve Kahramanmaraş il sınırı,
 • Güneyinde Hasanbeyli ilçesi ve Gaziantep il sınırı,
 • Batısında Düziçi ilçesi,
 • Doğusunda Gaziantep il sınırı ile çevrilidir. 

Bahçe Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgisi

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 22.242’dir. Bu sayının yüzde 49,69’u kadın, yüzde 50,31’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 208 kilometrekare, rakımı ise 665 metredir. Önceden Bulanık olarak bilinen ilçe Cumhuriyetin ilanından sonra Çukurova yöresi ve Bahçe yeniden imar edilerek, belediye teşkilatı kurulmuştur. Adana’ya bağlı bir ilçe iken 1996’da Osmaniye’nin il olması üzerine Osmaniye’nin ilçesi haline getirilmiştir. Osmaniye Bahçe ilçesi kiralık ev arayanların tercih edebileceği ilçede toplam 10 mahalle vardır. Bunlar;

 • İstiklal Mahallesi,
 • Yeşil Yurt Mahallesi,
 • Karşıyaka Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Esentepe Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Kale Mahallesi,
 • İslam Mahallesi,
 • Çamlıca Mahallesi,
 • Bahçeli Evler Mahallesidir. 

Bahçe Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 152 metrekare,
 • Metrekare birim kiralık ücreti en az; 3 TL,
 • Metrekare birim kiralık ücreti en fazla; 6 TL,
 • Ortalama konut kiralık fiyatı; 708 TL,

• 3+1 160 metrekarelik dairenin ortalama kira ücreti 675 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Osmaniye Bahçe müstakil kiralık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Bahçe Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.