/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Düziçicancel

Osmaniye Düziçi Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Düziçi Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak kiralık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Düziçi kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Düziçi Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Osmaniye ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Düziçi ilçesi geçmiş dönemlerden günümüze kadar geçen süreçte birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Düziçi kiralık daire araya kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe Akdeniz Bölgesi’nin Doğu  Bölümü içerisinde yer almaktır. İlçe Osmaniye ili içerisinde nüfus bakımından en kalabalık üçüncü ilçedir. İlçe Osmaniye ilinin kuzey kesimlerinde yer almakta olup batı kesimlerinde Kadirli ilçesi, doğu kesimlerinde Bahçe ilçesi, kuzey kesimlerinde Kahramanmaraş il sınırı, güneyinde ise Hasanbeyli ve Osmaniye Merkez ilçeleri yer almaktadır. İlçe Osmaniye il merkezine 31 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Düziçi kiralık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadırlar. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Bölge içerisinde birbirinden farklı tarihi yapılar mevcuttur. Düziçi tarihi yerleri genellikle kale, köprü, konak ve kalıntılardan oluşmaktadır. 

Düziçi Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 83 bin 971’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,26’sını (42 bin 202) erkek, yüzde 49,74’ünü (41 bin 971) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Düziçi kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 38 adet mahalle bulunmaktadır. Osmaniye Düziçi kiralık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler:Boğaziçi Mahallesi, Celiller Mahallesi, Çevlik Mahallesi, Çiraz Mahallesi, Demirciler Mahallesi, Ellek Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İrfanlı Mahallesi, Karacaoğlan Mahallesi, Karaçarlı Mahallesi, Karlıca Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Katobası Mahallesi, Merkez Mahallesi, Soylar Mahallesi, Şehit Hüseyin Sarı Mahallesi, Üzümlü Mahallesi, Yeşil Yurt Mahallesi, Yenice Haruniye Mahallesi, Uzun Banı Mahallesi, Şehit Asker Kemal Keskin Mahallesi, Peçenek Mahallesi, Kürt Mahmutlar Mahallesi, Kurtbeyoğlu Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Karkın Mahallesi, Karacaören Mahallesi, İstiklal Mahallesi, İrfaniye Mahallesi, Gökyıldız Mahallesi, Dümbürdek Mahallesi, Çukuroba Mahallesi, Çiftlik Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Boyalı Mahallesi, Aydınlar Mahallesidir.

Sizler de kiralık konut tercihini Osmaniye ilinin Düziçi ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Osmaniye Düziçi’nde uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

Düziçi kiralık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Düziçi ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Düziçi ilçesi, tarihi yönden derin bir geçmişe sahiptir. Bunun etkileri ilçe sınırları içerisinde bulunan ve oldukça da turistik değeri bulunan yapılardan anlaşılmaktadır. Bu yapılar arasında Harun Reşit Kalesi, Saman Kalesi ve Kurtlar Kalesi de yer almaktadır. Haruniye Kaplıcası, ilçe turizmini geliştiren bir başka mekandır. 

Düziçi Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Düziçi ilçesi, Akdeniz Bölgesi içerisinde bulunan Osmaniye iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 579 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 440 metredir. Aynı isme sahip olduğu Düziçi Ovası’nın hemen yanında konuşlanmıştır. İlçenin etrafı dağlar ile çevrili haldedir. Düziçi Ovası haricindeki ilçe topraklarının hemen hemen hepsini dağlık ve engebeli bir karakteristiğe sahip olan araziler meydana getirmektedir. Doğal bitki örtüsünün maki bitki örtüsü olduğu bilinmektedir. Ancak belli bir yükselti sonrasında çam ve yayvan yapraklı ormanlık alanlar başlar. İlçenin batı ve kuzey yönlerindeki doğal sınırı çizen Ceylan Nehri, Düziçi ilçesinin en önemli ve en büyük akarsuyudur. Bir diğer önemli akarsu da Sabun Çayı’dır. Bu iki su kaynağı haricinde Üzümlü, Deliçay ve Kızılca gibi dereler de bulunmaktadır. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin kuzeybatı yönünde Kadirli ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzeydoğu yönünde Kahramanmaraş iline bağlı olan Andırın ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin doğu yönünde Amanos Dağları ile Bahçe ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güneybatı yönünde ise Osmaniye il merkezi bulunmaktadır. 

Düziçi Kiralık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Düziçi kiralık ev arayanlar için ilçede ılıman ve sıcak hava koşulları görülmektedir. Akdeniz iklimi bölgeye hakimdir. Ancak yine de Osmaniye’nin diğer çoğu ilçesine göre biraz daha serin hava koşullarının yaşanması mümkündür.

İlçenin önemli gelir kaynaklarından bir tanesi sağlık turizmidir. İlçe sınırları içerisinde bulunan Haruniye Kaplıcaları bu anlamda ülke çapında meşhurdur. Turizm haricinde diğer pek çok yerde olduğu gibi, tarım sektörünün de ilçe ekonomisine büyük şekilde katkısı vardır.

Düziçi Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Düziçi ilçesinde toplam 83.971 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,26’sı erkek olup geriye kalan %49,74’ünü kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %1,85 olarak tespit edilmiştir. 

Düziçi ilçesinde 40 adet mahalle mevcuttur. Düziçi kiralık ev arıyorsanız seçebileceğiniz mahallelerin en çok tercih edilenlerini aşağıda listeledik:

 • İrfanlı Mahallesi,
 • Kurtuluş Mahallesi,
 • Üzümlü Mahallesi,
 • Uzun Banı Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Yenice Haruniye Mahallesi,
 • Hürriyet Mahallesi.

Düziçi sahibinden kiralık müstakil ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

14 Ağustos 2020

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Düziçi Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.