/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kadirlicancel

Osmaniye Kadirli Kiralık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Kadirli Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Kadirli kiralık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Kadirli ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

1996 senesinde Osmaniye’nin il olması ile beraber bir ilçe olma statüsü elde etmiştir. Kadirli ilçesinin eski adının Kars ya da Kars’ul-Kadriye olduğu bilinmektedir.

Kadirli Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Kadirli ilçesi, Akdeniz Bölgesi içerisinde bulunan Osmaniye iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 1.497 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 96 metredir. Osmaniye ilinde bulunan en büyük ilçedir. Bölgenin Adana Bölümü’nde yer almaktadır. Osmaniye il merkezinin kuzeybatı tarafında kalmaktadır ve il merkezine 46 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Adana iline ise 96 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Orta Toroslar’ın güney tarafında konuşlanmıştır. İlçe arazisinin büyük bir bölümünü ovalık alanlar oluştururken üçte birini de dağlık alanlar meydana getirmektedir. Ceyhan Irmağı ile birlikte yine aynı ırmağın kollarından olan Savrun Çayı, Keşiş Çayı ve Sumbas Çayı Kadirli ilçesinden geçmektedir. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin kuzey yönünde Feke ve Saimbeyli ilçeleri bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu yönünde Andırın ve Düziçi ilçeleri bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde Osmaniye il merkezi ve Ceyhan ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde ise Sumbas ve Kozan ilçeleri bulunmaktadır. 

Kadirli Kiralık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Kadirli kiralık ev arıyorsanız ilçe genelinde subtropikal özellikte bir Akdeniz iklimi hakimdir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları yağışlı ve ılık geçer. İlçeye düşen yağışlar genel olarak kendini yağmur biçiminde göstermektedir. Dağlık kesimlerde iklim karasal özellikler göstermeye başlar. Bir sene içerisinde en yüksek sıcaklık ortalaması Ağustos ayında 36 santigrat derece ile yaşanır. En düşük sıcaklık ise Ocak ayında ortalama 3 santigrat derece ile görülür. Yıllık ortalama yağış miktarı 1000 milimetredir.

Tarım ve hayvancılık sektörleri, Kadirli ilçesinin en önemli gelir kaynaklarını oluşturmaktadır. Tarım faaliyetlerinin sonucunda genel olarak mısır, arpa, buğday, pamuk ve karpuz gibi ürünler elde edilmektedir. Kadirli ilçesi, Türkiye’nin turp üretiminin %75’ini oluşturmaktadır. 

Kadirli Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Kadirli ilçesinde toplam 124.053 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %49,99’u erkek olup geriye kalan %50,01’ini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %0,74 olarak tespit edilmiştir. 

Kadirli ilçesinde 20 adet mahalle ve 60 adet köy mevcuttur. Kadirli kiralık ev arıyorsanız seçebileceğiniz mahallelerin en çok tercih edilenlerini aşağıda listeledik:

  • Cemalpaşa Mahallesi,
  • Şehit Kansu Küçükateş Mahallesi,
  • Şehit Orhan Gök Mahallesi,
  • Şehit Mustafa Yağız Mahallesi,
  • Cengiz Topel Mahallesi,
  • 7 Mart Mahallesi.

Kadirli sahibinden kiralık eşyalı ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Kadirli Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.