/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çamlıhemşincancel

Rize Çamlıhemşin Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Çamlıhemşin Kiralık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak kiralık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çamlıhemşin kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek konut kiralama sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Çamlıhemşin Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Genel Bilgisi

Doğu Karadeniz Bölgesi içerisinde yer alan Çamlıhemşin ilçesi Fırtına Deresi Vadisi üzerinde ye almaktadır. Çamlıhemşin kiralık daire arayanlar ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. Denizden yüksekliği 300 metre olan ilçenin toplam yüzölçümü 885 kilometrekaredir. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Denize kıyısı olmayan ilçe denize 22 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçe önemli dağlara ev sahipliği yapmaktadır. Bu dağlardan en önemlileri; Kaçkar Dağı ve Cimil Dağı’dır. İlçe su kaynakları bakımından da oldukça zengindir. İlçede yer alan su kaynakları başlıcaları, Büyük Deniz Gölü, Meterez Gölü, Yıldız Gölü, Dönen Gölü, Serincef Gölü, Kara Göl, Ayder Deresi, Eleviy Deresi, Palovit Deresi ve Fırtına Deresi’dir. Çamlıhemşin kiralık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin Karadeniz iklimi etkisi altında olduğu bilgisin ulaşmaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar ılık, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe her mevsim yağış almaktadır. Bu sebeple ilçe ormanlık araziler bakımından da oldukça zengindir. İlçe ekonomisi ise tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında çay üretimi öne çıkmaktadır.

Çamlıhemşin Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 8 bin 121’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,44’ünü (4 bin 96) erkek, yüzde 49,56’sını (4 bin 25) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çamlıhemşin kiralık konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 10 adet mahalle ve 24 adet köy bulunmaktadır. Rize Çamlıhemşin kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Aşağıçamlıca Mahallesi, Aşağışimşirli Mahallesi, Kadıköy Mahallesi, Kaplıca Mahallesi, Kavak Mahallesi, Konaklar Mahallesi, Merkez Mahallesi, Sırt Mahallesi, Yağmurlu Mahallesi, Yukarıçamlıca Mahallesi, Behice Köyü, Boğaziçi Köyü, Çatköy Köyü, Çayırdüzü Köyü, Dikkaya Köyü, Güllüköy Köyü, Güroluk Köyü, Kale Köyü, Komilo Köyü, Köprübaşı Köyü, Meydanköy Köyü, Mollaveyis Köyü, Ortaklar Köyü, Ortanköy Köyü, Sıraköy Köyü, Ortayayla Köyü, Şenköy Köyü, Şenyuva Köyü, Topluca Köyü, Yaylaköy Köyü, Yazlık Köyü, Yolkıyı Köyü, Yukarışimşirli Köyü ve Zilkale Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihini Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Rize Çamlıhemşin de uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Çamlıhemşin Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.