/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çayelicancel

Rize Çayeli Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Çayeli Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çayeli kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek konut kiralayabilirsiniz.

Çayeli Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Rize ilinin 18 kilometre doğusunda yer alan Çayeli ilçesinin toplam yüzölçümü 473 kilometrekaredir. Çayeli kiralık daire arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin batısında Rize Merkez ilçesi, doğusunda Pazar ilçesi, kuzeyinde Karadeniz, güneyinde ise Çamlıhemşin ve İkizdere ilçeleri yer almaktadır. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Çayeli kiralık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin Karadeniz iklimin etkisi altında olduğu bilgisine ulaşmaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar ılık ve yağışlı, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında yoğun olarak çay üretim faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan bu tarım faaliyetleri sanayi ham maddeciliği şeklindedir. İlçede tarım faaliyetleri dışında madencilik de yapılmaktadır. İlçeden bakır madeni çıkarılmaktadır.

Çayeli Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 44 bin 304’tür. İlçe nüfusunun yüzde 49,80’ini (22 bin 63) erkek, yüzde 50,20’sini (22 bin 241) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çayeli kiralık konut arayışında olan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 24 adet mahalle ve 54 adet köy bulunmaktadır. Rize Çayeli kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Adalar Mahallesi, Aloğlu Mahallesi, Altıntaş Mahallesi, Arkadere Mahallesi, Büyükcaferpaşa Mahallesi, Büyüktaşhane Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çataklıhoca Mahallesi, Çavuşlu Mahallesi, Çaycılar Mahallesi, Demirciler Mahallesi, Eskipazar Mahallesi, Gümüştaş Mahallesi, Gürçam Mahallesi, Habiboğlu Mahallesi, Hassadıklar Mahallesi, Kazancılar Mahallesi, Kesmetaş Mahallesi, Küçükcaferpaşa Mahallesi, Küçüktaşhane Mahallesi, Limanköy Mahallesi, Maden Mahallesi, Merkez Mahallesi, Sabuncular Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Şairler Mahallesi, Taşhane Mahallesi, Topkaya Mahallesi, Yaka Mahallesi, Yalı Mahallesi, Yazıcılar Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenicami Mahallesi, Yenipazar Mahallesi, Abdullahhoca Köyü, Armutlu Köyü, Aşıklar Köyü, Başköy Köyü, Beşikçiler Köyü, Beyazsu Köyü, Buzlupınar Köyü, Çataldere Köyü, Çeşmeli Köyü, Çınartepe Köyü, Çilingir Köyü, Çukurluhoca Köyü, Demirhisar Köyü, Derecik Köyü, Düzgeçit Köyü, Erdemli Köyü, Erenler Köyü, Esendağ Köyü, Gemiciler Köyü, Gürgenli Köyü, Gürpınar Köyü, Güzeltepe Köyü, Haremtepe Köyü, İncesırt Köyü, İncesu Köyü, Kaçkar Köyü, Kaptanpaşa Köyü, Karaağaç Köyü, Kemerköy Köyü, Kestanelik Köyü, Köprübaşı Köyü, Latifli Köyü, Maltepe Köyü, Musadağı Köyü, Ormancık köyü ve Ortaköy Köyü’dür. 

Sizler de kiralık daire tercihini Rize Çayeli ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Rize Çayeli uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Çayeli Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.