/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hemşincancel

Rize Hemşin Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Hemşin Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Hemşin kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Hemşin Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Rize ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Hemşin, denizden 19 kilometre içeride yer almaktadır. Hemşin kiralık daire arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Rize il merkezine 57 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 120 kilometrekaredir. İlçenin batısında Çayeli ve Kaptanpaşa ilçeleri, kuzeyinde Pazar ilçesi, güneyinde ise Çamlıhemşin Yaylası yer almaktadır. Dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer alan ilçe Kaçkar zirvelerine kadar uzanmaktadır. İlçe Karadeniz iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle yazlar serin, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe her mevsim yağış alır bu nedenle ilçede bitki örtüsü oldukça zengindir. İlçede yayla arazileri de oldukça fazladır. Bu sebep ile ilçede yaylacılık turizmi gelişmiştir. Hemşin kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında araştırmalar yapmaktadır. Bu araştırmalara göre ilçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında fındık ve çay başta olmak üzere belli başlı meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. Bölgeden elde edilen ürünlerden bir kısmı sanayi kuruluşlarında işlenmek üzere satılmaktadır. Bu durum ilçe ekonomisi için oldukça önemlidir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise mera hayvancılığı yaygındır. İlçede büyükbaş hayvancılık ve küçükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yaşayan halkın bir kısmı tarımsal bir kısmı ise hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenmektedir. İlçe ekonomisi her geçen gün gelişmektedir. Bu nedenle ilçeden konut arayan kişilerin sayısında da artış yaşanmaktadır.

Hemşin Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 2 bin 817’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,77’sini (1.402) erkek, yüzde 50,23’ünü (11.415) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Hemşin kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 adet mahalle ve 8 adet köy bulunmaktadır. Rize Hemşin kiralık daire arayan kişilerin konut tercihinde bulunabileceği mahalleler ve köyler: Bahar Mahallesi, Mutlu Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Akyamaç Köyü, Çamlıtepe Köyü, Hilal Köyü, Kantarlı Köyü, Leventköy Köyü, Nurluca Köyü ve Yaltkaya Köyü’dür. 

Sizler de kiralık daire tercihini Rize ilinin Hemşin ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Rize Hemşin de uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Hemşin Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.