/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kalkanderecancel

Rize Kalkandere Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Kalkandere Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara ilçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kalkandere kiralık daire arayışında olan kişiler için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kalkandere Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Rize ilinin batı kesimlerinde yer alan Kalkandere ilçesinin toplam yüzölçümü 95 kilometrekaredir. Kalkandere kiralık daire arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe kıyı kesimlere 13 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçenin doğusunda Rize merkez ilçesi, diğer kesimlerinde ise İkizdere ve Trabzon iline bağlı Of ilçesi yer almaktadır. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Düzlük arazi çok az olmakla birlikte ilçe toprakları oldukça verimlidir. Su kaynakları bakımından oldukça zengin olan ilçede ormanlık araziler ve yeşil bitki örtüsü oldukça fazladır. İlçe tipik bir Karadeniz iklimi etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar serin ve yağışlı kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım, tarıma dayalı sanayi faaliyetlerine ve az miktarda hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Kalkandere kiralık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede tarım faaliyetleri kapsamında yoğun olarak çay tarımı yapıldığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçeden üretilen çay sanayi kuruluşlarında işlenmekte ve ilçe ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Kalkandere Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 16 bin 768’dir. İlçe nüfusunun yüzde 57,86’sını (9 bin 702) erkek, yüzde 42,14’ünü (7 bin 66) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kalkandere kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 12 adet mahalle ve 22 adet köy bulunmaktadır. Rize Kalkandere kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Adalar Mahallesi, Aksu Mahallesi, Aşağı Tatlısu Mahallesi, Cevizlik Mahallesi, Dağdibi Mahallesi, Kızıltoprak Mahallesi, Kuruköy Mahallesi, Medrese Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Taşçılar Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yukarı Tatlısu Mahallesi, Çağlayan Köyü, Çayırlı Köyü, Dülgerli Köyü, Esendere Köyü, Esentepe Köyü, Fındıklı Köyü, Geçitli Köyü, Hüseyinhoca Köyü, İnci Köyü, Kayabaşı Köyü, Ormanlı Köyü, Pınarköy Köyü, Seyrantepe Köyü, Soğuksu Köyü, Ünalan Köyü, Yenigeçitli Köyü, Yeniköy Köyü, Yeşilköy Köyü, Yokuşlu Köyü, Yolbaşı Köyü ve Yumurtatepe Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihini Rize Kalkandere ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Rize Kalkandere de uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek kolay, hızlı ve keyifli bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Kalkandere Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.