/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Asarcıkcancel

Samsun Asarcık Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Asarcık Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet .com ekibi olarak daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Asarcık kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercihinize karar verebilirsiniz.

Asarcık Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Samsun ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Asarcık geçmiş dönemlerden günümüze kadar birçok önemli millete ev sahipliği yapmıştır. Asarcık kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklim koşulları ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Karadeniz ikliminin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar ılık ve yağışlı, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçenin toplam yüzölçümü 214 kilometrekare olup dağlık ve engebeli arazilerden oluşmaktadır. Asarcık kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin tarım, hayvancılık ve inşaat işçiliğine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında buğday, mısır, fasulye ve şeker pancarı yetiştiriciliği yapılmaktadır.

Asarcık Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin ilçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Asarcık Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi 17 bin 628’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,97’sini (8 bin 809) erkek, yüzde 50,03’ünü (8 bin 819) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Asarcık kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 32 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Acısu Mahallesi, Akyazı Mahallesi, Alan Mahallesi, Alişar Mahallesi, Arıcak Mahallesi, Armutlu Mahallesi, Aşuru Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Ayaklıalan Mahallesi, Aydınköy Mahallesi, Biçincik Mahallesi, Çulhaoğlu Mahallesi, Dağcılar Mahallesi, Emirmusa Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Gökgöl Mahallesi, Gülveren Mahallesi, Gündoğdu Mahallesi, Hisariye Mahallesi, İmamlı Mahallesi, Kesealan Mahallesi, Kılavuzlu Mahallesi, Koşaca Mahallesi, Kuyumcuoğlu Mahallesi, Musaağa Mahallesi, Sakızlık Mahallesi, Uluköy Mahallesi, Yarımca Mahallesi, Yaylaköy Mahallesi, Yeniömerli Mahallesi, Yeşildere Mahallesi ve Yeşilköy Mahallesi’dir.

Asarcık Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut arayan kişilerin bir diğer önem verdiği konu ise ilçenin eğitim imkanlarıdır. İlçe eğitim kurumları ve bu eğitim kurumlarının sahip olduğu eğitim kadroları bakımından oldukça donanımlıdır. İlçe halkı ilçede yer alan okulların verdiği eğitimden oldukça memnundur. Samsun Asarcık kiralık daire arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar: 

  • Atatürk İlkokulu: Atatürk Mahallesi Karaman Sokak Pk:55860 Asarcık/Samsun. Daha detaylı bilgiler için (0362) 791 22 38 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Halil Bilici Anadolu İmam Hatip Lisesi: Kuyumcuoğlu, 55860 Asarcık/Samsun.
  • Asarcık İmam Hatip Ortaokulu: Biçincik Mahallesi Hacı Geriş Caddesi No:10.
  • Asarcık Çok Programlı Anadolu Lisesi: Atatürk, Kemal Akkaya Caddesi No:34, 55860 Kuyumcuoğlu Köyü/Asarcık/ Samsun. Daha detaylı bilgiler için (0362) 791 20 25 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Samsun ilinin Asarcık ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Samsun Asarcık uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir, böylelikle de tercih etmek istediğiniz konutu hızlı bir şekilde kiralayabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Asarcık Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.