/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çarşambacancel

Samsun Çarşamba Kiralık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Çarşamba Kiralık Daire Tercih Edeceklere Bölge Rehberi 

Çarşamba kiralık daire bakan EmlakJet ziyaretçilerinin bölge hakkında bilgi sahibi olmaları için bu yazıyı hazırladık. Çarşamba, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümü'nde Samsun ilinin bir ilçesidir. Samsun ilinin doğusunda yer alır. Batıda Tekkeköy, doğuda Terme, Güneyde Salıpazarı ve Ayvacık ilçeleriyle çevrilidir. İlçe merkezi Samsun'a 36 km uzaklıktadır. Yeşilırmak'ın Çarşamba Ovası'na çıktığı yer yakınında, ırmağın iki yakasında kurulmuş olan ilçe merkezinin adıdır. Adını aldığı Çarşamba Ovası'nın verimli topraklarının burada bulunması. Türkiye'nin en büyük 2 akarsuyundan biri olan Yeşilırmak'ın bu ilçeden geçiyor olması. Grek kaynaklarına göre Bafra ve Terme ile birlikte, Çarşamba ovasında da MÖ VIII. yüzyılda kadın savaşçılar yaşamıştır. M.Ö. 670 yılında Amisos (Samsun) ticaret kolonisi kuran Miletoslu denizciler Yeşilırmak kıyılarına kadar uzanarak buralara sömürge kurdular. 

Çarşamba Kiralık Daire Bakacaklara Bölgenin Turizmi

İlçe doğal ve tarihi güzellikleriyle dikkat çekmektedir. Göğceli Camisi, Çarşamba ilçesinin Çay Mahallesinde yer almaktadır. Anadolu ahşap mimarisinin en güzel örneklerinden olan Göğceli Camisi 1206 yılında inşa edilmiştir. Caminin kim tarafından yapıldığı bilinmemektedir. Göğceli Camisi tek katlı olarak çivisiz inşa edilmiştir. 1335 yılında onarımdan geçen Göğceli Camisi günümüze sağlam olarak ulaşan tarihi yapılardandır. 1986 yılında sit alanı olarak kabul edilen ve korumaya alınan caminin çevresinde garipler mezarlığı olarak anılan mezarlık yer almaktadır. Yeni Köprü, Çarşamba ilçe sınırlarında yer almaktadır. Yeni Köprü 1931 yılında Cumhuriyet Döneminin ilk köprülerinden biri olarak inşa edilmiştir. 274 metre uzunluğunda olan Yeni Köprü 12 ayağa ve geniş gözlere sahiptir. Anıt Çınar Ağacı, Çarşamba ilçe merkezine bağlı Kirazlıçay Mahallesinde Değirmenbaşı Caddesinde yer almaktadır. Burası yüzyıllık tarihi geçmişe şahit olan anıt çınar ağacı ve türkülere konu olan değirmenden gelen su olukları ile dikkat çekmektedir. Yedi tarafından su fışkıran bir kaya üzerine yapılan değirmenin 7 taşı bulunmaktadır. Yedi taştan su akan bu değirmen yöre halkı tarafından Hıdırellez Döneminde ziyaret edilmektedir. Çarşamba ilçesinde yer alan Adapark; Yeşilırmak kıyısı üzerine kurulu olan bu alanda tarihi Çarşamba evleri, göl restoran, yürüyüş parkurları, spor alanları, yüzme havuzu, sauna, kafeterya, kır düğün salonları ve çocuk oyun alanları yer almaktadır. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Çarşamba kiralık ev arayışlarınızda sitemizden yararlanabilirsiniz.

Çarşamba Kiralık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki evlerin alanları ortalama 140 metrekareden oluşur. Çarşamba kiralık daire fiyatları 797 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen kira bedeli 6 Türk lirasına denk gelir. Evlerin ortalama alanları ve fiyatları aşağıdaki gibidir.

 • 2+1, 115 metrekare bir daire 718 Türk Lirası,
 • 3+1, 150 metrekare bir daire 802 Türk Lirası ve
 • 4+1, 155 metrekare bir daire 907 Türk Lirasıdır.

Kiralık ev için bütçenizi hazırladıysanız size en uygun evler EmlakJet’te. İlgili ilanlara göz atarken ilçenin istediğiniz özelliklerdeki evlerine örneğin Samsun Çarşamba da kiralık evler şeklinde aratarak listeleme sayfalarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Çarşamba Kiralık Daire
Samsun Çarşamba Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Samsun İlkadım Kiralık Daire
 • Samsun Kiralık Daire
 • Şanlıurfa Birecik Kiralık Ev
 • Şanlıurfa Eyyübiye Kiralık Ev
 • Şanlıurfa Haliliye Ahmet Yesevi Mahallesi Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.