/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Termecancel
Samsuncancel

Samsun Terme Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Terme Kiralık Daire Bakanlara İlçe Rehberi

Terme kiralık daire ilanları arasında dolaşırken ilçe hakkında merak ettiklerinize bu yazı aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Terme, Samsun ilinin doğusunda yer alan ilçesidir. Terme Ovası'nın ortasında kurulmuştur. Terme adını da kıyısında Amazonların Themiskyra adlı kenti kurdukları Thermodon dan geldiği söylenmektedir. İlçenin en eski halkının Gaskalar olduğu sanılmaktadır. Gaskalar Karadeniz kıyısında yaşayan yarı göçebe ve saldırgan bir topluluktur. Hititler Samsun’a kadar yayılınca Gaskalarıda yönetimleri altına almışlardır. Türklerin Anadolu'ya hakim olmaya başladıkları, 11. yüzyıla kadar Terme'ye Hititler, Frigler, Medler, Persler ve Romalılar hakim olmuşlardır. 395 yılında itibaren Terme Doğu Roma hakimiyetine girmiştir. Terme Karadeniz Bölgesinin Orta Karadeniz bölümünde denizden 3-5 km. içeride kurulmuş Samsun iline bağlı bir ilçedir. Samsun'a uzaklığı 58 kilometredir. İlçenin Kuzeyinde Karadeniz, Doğusunda Ünye ve ikizce, güneyinde Akkuş, Batısında Salıpazarı ve Çarşamba ilçeleri yer almaktadır. Kuzeyinde kıyı ovası uzanmakta, güneyinde Canik dağları yer alır. En yüksek noktası 450 metredir. Kara Orman dan doğan Terme Çayı ilçeyi tam ortasından ikiye bölerek Karadeniz’e dökülür. Karadeniz ile Terme ilçesi arasında denize yakın bölgede birbirlerine doğal kanallarla bağlı olan Akgöl ve Simenit gölleri yer alır. Simenit gölü, Terme Çayı'nın yatağının değişmesi sonucu oluşmuştur. İki gölün da balık varlığı açısından zengin oluşlarının sebebi deniz basmasıdır. Göllerin çevresi sazlık ve bataklıktır. Samsun'dan Termeye her gün her saat araç bulmak mümkündür.

Terme Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Ekonomik Yapısı

Terme ekonomisinin hemen hemen tamamı tarıma dayalıdır. Bu verimli ovada ünlü Terme pirinci ve fındık yetiştirilmektedir. İlçede kültür kavakçılığıda oldukça yaygındır. Dünyanın ikinci büyük kavak ormanı Terme'dedir. Bunların yanında, sahil kasabası olması nedeniyle balıkçılık ve diğer deniz ürünleri avcılığı da geçim kaynakları arasında sayılabilir. İlçede besicilik ve arıcılık gibi ekonomik faaliyetlerde önemli yer tutmaktadır. Terme'nin en önemli sanayi kuruluşları, ilçede yetiştirilen çeltik ve fındığı işleyen fabrikalardır. Fındık fabrikalarında üreticiden alınan fındık iç fındık haline getirilerek ihraç edilmekte veya iç piyasaya sürülmektedir. Çeltikte aynı şekilde fabrikalarda işlem görerek pirinç halinde ihraç edilir veya iç piyasaya verilir. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Samsun Terme de kiralık ev ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

Terme Kiralık Daire Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporu verilerini incelediğimizde ilçedeki kiralık dairelerin ortalama alanları 130 metrekareden oluşur. Terme kiralık daire fiyatları ortalama 728 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen kira fiyatı 6 Türk Lirasıdır. Evlerin ortalama fiyat ve alanları aşağıdaki gibidir.

  • 3+1, 132 metrekare bir daire 830 Türk Lirasıdır.

Yukarıda yer alan fiyatları göz önünde bulundurarak siz de bütçenizi oluşturduysanız ev bakmamanız için hiçbir sebep yok. Hayallerinizdeki eve hemen sahip olmak için emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Terme ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden kolayca göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

14 Ocak 2022

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

12 Ocak 2022

Terme Kiralık Daire
Ahmetbey MahallesiAkbucak MahallesiAkçagün MahallesiAkçaykaracalı MahallesiAkçay MahallesiAltunlu MahallesiAmbartepe MahallesiAybeder MahallesiBafracalı MahallesiBağsaray MahallesiBahçelievler MahallesiBazlamaç MahallesiBeşikli MahallesiCılar MahallesiCumhuriyet MahallesiÇağlayan MahallesiÇamlıca MahallesiÇanaklı MahallesiÇangallar MahallesiÇardak MahallesiÇay MahallesiDağdıralı MahallesiDereyol MahallesiDibekli MahallesiDutluk MahallesiEğercili MahallesiElmaköy MahallesiElmalık MahallesiEmiryusuf MahallesiErenköy MahallesiEtyemezli MahallesiEvci MahallesiFatih MahallesiFenk MahallesiGeçmiş MahallesiGökçeağaç MahallesiGölyazı MahallesiGündoğdu MahallesiHüseyinmescit Mahallesiİlimdağ Mahallesiİmanalisi MahallesiKaracaköy MahallesiKaracalı MahallesiKaramahmut MahallesiKarkucak MahallesiKazımkarabekirpaşa MahallesiKesikkaya MahallesiKocamanbaşı MahallesiKocaman MahallesiKozluk MahallesiKöybucağı MahallesiKumcığaz MahallesiKuşca MahallesiKuşculu MahallesiMescitli MahallesiMeşeyazı MahallesiMuratlı MahallesiOğuzlu MahallesiOrtasöğütlü MahallesiÖrencik MahallesiÖzyurt MahallesiSakarlı MahallesiSancaklı MahallesiSarayköy MahallesiSivaslılar MahallesiSöğütlü MahallesiSütözü MahallesiŞeyhli MahallesiŞuayip MahallesiTaşlık MahallesiTaşpınar MahallesiUludere MahallesiUzungazi MahallesiYalı MahallesiYenicami MahallesiYenidoğan MahallesiYeni MahallesiYerli MahallesiYukarısöğütlü MahallesiYukarıtaşpınar MahallesiYunus Emre MahallesiYüksekyayla Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.