/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Vezirköprücancel
Samsuncancel

Samsun Vezirköprü Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Vezirköprü Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Vezirköprü kiralık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Vezirköprü ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Vezirköprü ilçesinin eski adı “Gedegra” olarak bilinmektedir. Vezirköprü, Samsun’un beşinci büyük ilçesi olma özelliğini taşımaktadır. 

Vezirköprü Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Vezirköprü ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Samsun iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 1.713 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 330 metredir. Vezirköprü’nün, Samsun il merkezine 110 kilometrelik bir mesafesi bulunmaktadır. Vezirköprü ilçesi, Aşağı Kızılırmak Vadisi’nin etrafında bulunan kıyı ardı bölümde konuşlanmıştır. İlçenin doğu yönünde Canik Dağları vardır. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır: 

 • İlçenin kuzey yönünde Alaçam ilçesi ile birlikte Sinop iline bağlı olan Durağan ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzeydoğu yönünde Bafra ilçesi bulunmaktadır. 
 • İlçenin doğu yönünde Havza ilçesi bulunmaktadır. 
 • İlçenin güneybatı yönünde Çorum iline bağlı olan Osmancık ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde ise Sinop iline bağlı olan Saraydüzü ilçesi bulunmaktadır.

Vezirköprü Kiralık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Vezirköprü kiralık konut düşünenler için ilçenin aslında Karadeniz Bölgesi içerisinde olsa da Kızılırmak Vadisi süresince ilçede genel olarak Akdeniz iklimi görülmektedir. Her ne kadar kış ayları yine soğuk ve yağışlı geçse de yaz aylarının kurak geçmesi bu sebepten ötürüdür. İlçenin daha iç bölgelerinde doğal olarak karasal iklim gözükmektedir, ancak kıyı kesimlerinde daha ılıman hava koşulları hakimdir. İlkbahar aylarında ilçe en çok yağışını alır. 

Tarım sektörü, Vezirköprü ekonomisinin başlıca gelir kaynağını oluşturmaktadır. Ancak ormancılık ve hayvancılık da önemli katkılar sağlamaktadır. Tarım faaliyetlerinde ise meyve ve sebze üretimi haricinde, tahıl üretimi oldukça yaygındır. Şeker pancarı, kendir, ayçiçeği, tütün ve ayçiçeği ilçede yapılan tarım faaliyetleri sonucundaki ürünlerden birkaçıdır. 

Vezirköprü Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Vezirköprü ilçesinde toplam 95.569 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %49,34’ü erkek olup geriye kalan %50,66’sını kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %-0,04 olarak tespit edilmiştir. 

Vezirköprü ilçesinde 158 adet mahalle mevcuttur. Vezirköprü kiralık eşyalı ev arıyorsanız seçebileceğiniz, en çok tercih edilen mahalleri aşağıda listeledik:

 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Taşkale Mahallesi,
 • Atatürk Mahallesi,
 • Esentepe Mahallesi,
 • Sarıdibek Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Öğürlü Mahallesi,
 • Hıdırlık Mahallesi,
 • Tahtaköprü Mahallesi.

Vezirköprü sahibinden kiralık eşyalı ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Vezirköprü Kiralık Daire
Abdulgani MahallesiAdatepe MahallesiAğcaalan MahallesiAğcayazı MahallesiAhmetbaba MahallesiAkören MahallesiAlanbaşı MahallesiAlancık MahallesiAlan MahallesiAlanşeyhi MahallesiAltınkaya MahallesiArıca MahallesiAtatürk MahallesiAvdan MahallesiAydınlı MahallesiAydoğdu MahallesiAyvalı MahallesiBahçekonak MahallesiBahçelievler MahallesiBahçesaray MahallesiBakla MahallesiBaşalan MahallesiBaşfakı MahallesiBayram MahallesiBektaş MahallesiBelalan MahallesiBeşpınar MahallesiBoğa MahallesiBoğazkoru MahallesiBoruk MahallesiBurhaniye MahallesiBüyükkale MahallesiCebeli MahallesiCumhuriyet MahallesiÇakırtaş MahallesiÇal MahallesiÇalman MahallesiÇaltu MahallesiÇamlıca MahallesiÇamlıkonak MahallesiÇanaklı MahallesiÇayırbaşı MahallesiÇekalan MahallesiÇekmeden MahallesiÇeltek MahallesiÇorakdere MahallesiDanabaş MahallesiDarıçayalanı MahallesiDarıçay MahallesiDeğirmenbaşı MahallesiDevalan MahallesiDoyran MahallesiDuruçay MahallesiElaldı MahallesiElbeği MahallesiElmalı MahallesiEsen MahallesiEsentepe MahallesiEsenyurt MahallesiFazıl Ahmet Paşa MahallesiGöllüalan MahallesiGöl MahallesiGöl Yeni MahallesiGömlekhisar MahallesiGüder MahallesiGüldere MahallesiHabibfakı MahallesiHacılı MahallesiHalilbaba MahallesiHalkahavlı MahallesiHayranlı MahallesiHıdırlık Mahallesiİmircik Mahallesiİncesu Mahallesiİnkaya MahallesiKabalı MahallesiKadıçayırı MahallesiKadıoğlu MahallesiKapaklıeşme MahallesiKapaklı MahallesiKaplancık MahallesiKarabük MahallesiKaracaören MahallesiKaradoruk MahallesiKaraköy MahallesiKaranar MahallesiKarapınar MahallesiKarkucak MahallesiKarlı MahallesiKavakpınarı MahallesiKılıçgüney MahallesiKıranalan MahallesiKıratbükü MahallesiKırma MahallesiKızılcakoru MahallesiKızılcaören MahallesiKızılkese MahallesiKocakaya MahallesiKovalı MahallesiKöprübaşı MahallesiKumral MahallesiKuruçay MahallesiKuşcular MahallesiKuyaş MahallesiKuyumcu MahallesiKüçükkale MahallesiKületek MahallesiMahmatlı MahallesiMehmet Paşa MahallesiMelikli MahallesiMeşeli MahallesiMezraa MahallesiNalbantlı MahallesiNarlısaray MahallesiOrtacami MahallesiOrta MahallesiOruç MahallesiOvacık MahallesiOymaağaç MahallesiÖğürlü MahallesiÖrencik MahallesiÖz Esentepe MahallesiÖzgüney MahallesiÖz Kuruçay MahallesiÖzyörük MahallesiPaşa MahallesiPazarcı MahallesiSamukalan MahallesiSamur MahallesiSaraycık MahallesiSaraylı MahallesiSarıalan MahallesiSarıdibek MahallesiSarıyar MahallesiSırbaşmak MahallesiSofular MahallesiSoğucak MahallesiSusuz MahallesiŞentepe MahallesiTabakhane MahallesiTahtaköprü MahallesiTaşkale MahallesiTaşlıyük MahallesiTatarkale MahallesiTeberük MahallesiTekkekıran MahallesiTepeören MahallesiTikenli MahallesiTürkmen MahallesiYağcı MahallesiYağınözü MahallesiYarbaşı MahallesiYeniçelik MahallesiYenidüzce MahallesiYeni MahallesiYeşilada MahallesiYeşiltepe MahallesiYolpınar MahallesiYukarınarlı MahallesiYurtdağı MahallesiYürükçal Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.