/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bozovacancel
Şanlıurfacancel

Şanlıurfa Bozova Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Bozova Kiralık Daire Arayanlara İlçe Rehberi 

Bozova kiralık daire ilanlarına bakmadan önce bölge hakkında bilgi sahibi olmanız gerekebilir. Bu nedenle hazırladığımız bu bilgilendirme yazısında ilçeyle ilgili bilinmesi gereken önemli noktalara yer verdik. Bozova, Şanlıurfa ilinin bir ilçesidir. Şanlıurfa'ya 38 kilometre uzaklıktadır. Atatürk Barajı'na 24 kilometre uzaklıktadır. Atatürk Barajı bu ilçe sınırlarındadır. Baziki Ovası burada bulunmaktadır. Her sene Eylül ayında yelkenli yarışlarının düzenlendiği ilçedir. İlçenin geneli Baziki aşiretine mensuptur. 

Bozova Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Tarihi

Bozova bölgesi orta çağda yaşamış birçok medeniyetlere ticari ve iktisadi yönden beşiklik yapmış bir yöredir. Bozova bölgesi daha sonraki süreç içerisinde Makedonyalıların, Roma İmparatorluğunun ve Bizans İmparatorluğunun eline geçmiştir.  M.S. 1389–1390 yılları arasında 1. Beyazıt’ın Mısıra yaptığı sefer sırasında Anadolu’ya gelen Müslüman Türkler bu bölgeye yerleştirmiş ve bu bölgeye Yaylak adını vermişlerdir. M.S. 1402–1516 yılına kadar, devamlı olarak yöre İran Sefavileri, Mısır Memlukları ve Osmanlıların arasında el değiştirmiştir. Yavuz Sultan Selim’ in Mısır seferi sırasında ordu, Büyükhan köyünde kurulan Kervansaray da günlerce konaklamıştır. Cumhuriyetin ilanından sonra Yaylak 1926 yılına kadar İlçe merkezi olmuş ve Urfa’ya bağlanmıştır. 

Bozova Kiralık Daire Düşünenlere Gezi Noktaları

Türkiye’nin en büyük barajı olan Atatürk Barajın bulunduğu yerdir. İlçe birçok tarihi ve doğal yapısı ile tanınır. Çarmelik Kervansarayı, Bu kervansaray Kocatepe Büyükhan köyünde bulunuyor. Bu anıtsal kervansarayın kitabesi bulunmadığından kim tarafında yapıldığı da bilinmemektedir. Burada ahır, yazlık ve kışlık odalar ve birde avluda su kuyusu bulunur. Ayrıca bu dönemde yapılan en erken tarihlenen eser olduğundan önemli bir eserdir. Evliya Çelebi’nin seyahatnamesine konu olmuştur. Çarmelik Cami, Hanın karşısında bulunur. İki katlı olan bu cami alt katı medrese eğitimin yapıldığı yer üst katı ise camidir. Aynı mevkide İskender diye bir mezarlık bulunur. Titriş Kervansarayı, İlçe merkezine bağlı Titriş köyünde bulunur. Atatürk Barajı, baraj ülkenin En büyük barajıdır. İlçeye ve bölgeye ayrı bir önem katmıştır. GAP projesi ile birlikte ilçe baraj sayesinde kalkındırılmıştır. Ayrıca bu barajda hidroelektrik santrali kurulmuştur. Bu baraj sayesinde birçok spor faaliyeti yapılmaktadır. Mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Siz de bu ilçede ev kiralamak istiyorsanız istediğiniz bölgeyi Bozova kiralık ev şeklinde aratarak sitemizden ilgili ilanlara hızlıca ulaşabilirsiniz.

Bozova Kiralık Daire Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki kiralık dairelerin alanları ortalama 100 metrekare olarak karşımız çıkar. Bozova kiralık daire fiyatları 539 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim kira fiyatı 5 Türk Lirasına denk gelir.

Yukarıdaki fiyatlar ışığında siz de bütçenizi ayarladıysanız aradığınız evlere EmlakJet üzerinden ulaşmanız çok kolay. İsteklerinize uyan Şanlıurfa Bozova sahibinden kiralık evler ya da emlakçıdan kiralık daire ilanlarına sitemizden hızlıca göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Bozova Kiralık Daire
75. Yıl MahallesiAkmağara MahallesiAltınlı MahallesiArgıncık MahallesiArıkök MahallesiArpalı MahallesiAvlak MahallesiAylan MahallesiBağlıca MahallesiBaltaş MahallesiBinekli MahallesiBiris MahallesiBoztepe MahallesiBudaklı MahallesiBuğluca MahallesiBulancak MahallesiBüyükhan MahallesiÇakmaklı MahallesiÇatak MahallesiDeliler MahallesiDenizbacı MahallesiDutluca MahallesiDutluk MahallesiEskin MahallesiFevzi Çakmak MahallesiGerdek MahallesiGökören MahallesiGölbaşı MahallesiGöynik MahallesiGözenek MahallesiHacıköy MahallesiHacılar MahallesiHisarlar Mahallesiİkizköy Mahallesiİncirli MahallesiKabacık MahallesiKaraca MahallesiKaracaören MahallesiKarakaş MahallesiKarapınar MahallesiKargılı MahallesiKepirce MahallesiKesmetaş MahallesiKevik MahallesiKılçık MahallesiKılıçören MahallesiKındırali MahallesiKırağılı MahallesiKırmızıpınar MahallesiKızlar MahallesiKillik MahallesiKoçhisar MahallesiKoçveran MahallesiKonuksever MahallesiKöseşahin MahallesiKüpeli MahallesiMaşuk MahallesiMülkören MahallesiNarsait MahallesiNorçin MahallesiOrtaören MahallesiOrtatepe MahallesiÖrgülü MahallesiÖzgören MahallesiPirhalil MahallesiSağırlı MahallesiSaluc MahallesiSeyitören MahallesiSığırcık MahallesiSızan MahallesiSoğukkuyu MahallesiSöğütlü MahallesiŞanlıavşar MahallesiŞıhlar MahallesiTaşan MahallesiTatarhüyük MahallesiTozluca MahallesiTunalı MahallesiTürkmenören MahallesiUzunburç MahallesiÜçdirek MahallesiÜrünlü MahallesiYalıntaş MahallesiYaslıca MahallesiYavuz Selim MahallesiYaylak MahallesiYeşil Ova MahallesiZivanlı Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.