/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Eyyübiyecancel

Şanlıurfa Eyyübiye Kiralık Daire

araması için 3 ilan bulundu

Eyyübiye Kiralık Daire Arayanlara Bölge Hakkında Bilgiler

EmlakJet ailesi olarak Eyyübiye kiralık daire bakan okuyucularımızın bölge hakkında bilgi sahibi olmaları için bir yazıyı hazırladık. Eyyübiye, Şanlıurfa ilinin bir ilçesidir. 2012'de Şanlıurfa merkez ilçesinin üçe bölünmesi sonucu ilçe olmuştur. Mezopotamya'nın en eski yerleşim merkezlerinden biri olan, su kaynaklarına yakın olması ve ticaret yolları üzerinde bulunmasından dolayı tarih boyunca stratejik bir öneme sahip olmuştur.  Şanlıurfa’nın şehir dokusunu süsleyen çarşılar, evler, konaklar, çeşmeler, hamamlar, su kemerleri, köprüler, camiler, türbeler kale ve surlar kentin tarihi ve toplumsal görüntüsünü yansıtır. İlçede karasal iklim egemendir. Kışlar oldukça soğuk, yazlar sıcak ve kurak geçer.

Eyyübiye Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Turizmi

Eyyübiye tarihi ve doğal güzellikleri içerisinde barındırmaktadır. Kurtuluş Müzesi, 1903 yıllında inşa edilmiştir. 1940 yıllında tiyatro olarak kullanılmıştır. 2009 yıllında müze olarak hizmette girmiştir. Müzenin bir kısmı devlet müzesi müzik korosuna tahsis edilmiştir. Fırfırlı Cami, ilk başta kilise olarak inşa edilmiştir. 12 havariler tarafında inşa edilen bu kilise On iki Havari Kilisesi olarak da bilinir. Osmanlı zamanında kilise üzerinde bulunan rüzgargülü benzeri materyal kullanıldığında buraya halk arasında Fırfırlı Kilise denilmiştir. Selahaddin Eyyubi Camisi, ilk kilise olarak inşa edilmiştir. 1993 yıllında kilise onarılıp camiye çevrilmiştir. Küçük Hacı Mustafa Hacıkamiloğlu Konağı: Selahaddin Eyyubi Cami karşısındadır. 19.yüzyılda inşa edilmiştir. Haremlik ve selamlık bölümleri bulunur. Haleplibahçe Mozaikleri, mozaikler Balıklı göl çevresinde bulunur. 2007 yıllında burada yapılan kazılar sonucunda 3000 yıl öncesine ait yapılar bulunmuştur. Balıklı Göl, Hz. İbrahim için ateşin serin ve selamet olduğu mekandır. Hz. İbrahim Nemrut’a karşı baş kaldırmış Nemrud tarafında Hz. İbrahim için ateş hazırlayıp içine atmıştır. Aynzeliha Gölü, Bu göl Balıklı gölün güneyinde kalenin ise hemen önünde yer alır. Urfa Kalesi, bu kale yaklaşık 12 bin yıl öncesine ait bir yapı üzerinde inşa edilmiştir. Kalenin 11-16. yüzyılları arasında inşa edildiği söylenmektedir. Siz de bu güzellikleri görmek isterseniz günlük kiralık ev Eyyübiye ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden bakabilirsiniz.

Eyyübiye Kiralık Daire Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki kiralık dairelerin alanları ortalama 170 metrekare olarak karşımız çıkar. Eyyübiye kiralık daire fiyatları 1.119 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim kira fiyatı 7 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin ortalama alan ve fiyatları aşağıdaki gibidir.

  • 1+1, 75 metrekare bir daire 882 Türk Lirasıdır,
  • 2+1, 110 metrekare bir daire 862 Türk Lirası,
  • 3+1, 175 metrekare bir daire 1.055 Türk Lirası,
  • 4+1, 220 metrekare bir daire 1.390 Türk Lirası ve
  • 4+2, 300 metrekare bir daire 1.785 Türk Lirasıdır.

Bu verilerden yola çıkarak siz de bütçenizi hazırladıysanız ilanlara EmlakJet üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. İstediğiniz kriterlere uyan emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Eyyübiye ilanlarını ve daha fazlasını listeleme sayfalarımızdan inceleyebilir ve size ne uygun olanı seçebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Eyyübiye Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.