/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Baykancancel

Siirt Baykan Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Baykan Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak konut kiralama tercihinde bulunmayı düşünen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Baykan kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek konut kiralayabilirsiniz.

Baykan Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Siirt ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Baykan ilçesi Siirt il merkezine 47 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçenin doğu kesimlerinde Şirvan ilçesi, batı kesimlerinde Kurtalan ilçesi, Batman ili ve Kozluk ilçesi, güney kesimlerinde Siirt il merkezi, kuzey kesimlerinde ise Bitlis ili yer almaktadır. Baykan kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe karasal iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir.  Dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahip olan ilçede kış aylarında yağan kar uzun dönem kalkmamaktadır. Baykan kiralık ev arayan kişiler ilçenin ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında buğday, mercimek ve arpa ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise arıcılık, küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Baykan Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 26 bin 160’tır. İlçe nüfusunun yüzde 51,1’ini (13 bin 345) erkek, yüzde 48,99’unu (12 bin 815) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Baykan kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 8 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Atatürk Mahallesi, Cefan Mahallesi, Çay Mahallesi, Havel Mahallesi, İnönü Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Şeyhosman Mahallesi ve Yenidoğan Mahallesi’dir.

Baykan Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin ilçe Eğitim Bilgileri

Siirt ilinin Baykan ilçesinden konut kiralamayı düşünen kişilerin bir diğer önem verdiği konu ise ilçenin eğitim imkanlarıdır. Özellikle çocuklu aileler için evlerinin başarılı eğitim kurumlarına yakın olması oldukça önemlidir. İlçe içerisinde yer alan eğitim kurumları bölge halkının ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Siirt Baykan kiralık daire tercihinde bulunmak isteyen kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Fatih İlkokulu: Yenidoğan Mahallesi, Kaymakam Kerem Al. Caddesi Pk:56460 Baykan/Siirt. Daha detaylı bilgiler için  (0484) 561 24 90 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Yunus Emre İlkokulu: Karşıyaka Mahallesi, 302. Sokak, Pk:56460, 56460 Baykan/Siirt. Daha detaylı bilgiler için (0484) 561 23 42 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Çamtaşı İlköğretim Okulu: 56460 Çamtaşı/Baykan/Siirt.

Sizler de kiralık daire tercihini Siirt iline bağlı Baykan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Siirt Baykan uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Baykan Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.