/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Eruhcancel

Siirt Eruh Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Eruh Kiralık Daire Tercih Edeceklere Bölge Hakkında Genel Bilgiler

Eruh kiralık daire bakan EmlakJet ziyaretçilerinin ilçe hakkında bilgi sahibi olmaları için bu yazıyı derledik. Eruh, Siirt ilinin bir ilçesidir. Eruh ilçesi 42. Doğu boylamı, 38. kuzey enlemi üzerinde yer almaktadır. Doğusunda Şırnak, batısında Siirt, kuzeyinde Pervari güneyinde Güçlükonak ilçeleri ile çevrilidir. İl merkezi ne 53 kilometre uzaklıktadır. M.Ö. 1000 yılların dan itibaren Urartu, daha sonra Med, Pers, Selçuklu ve İslam İmparatorlukları hakimiyetinde kalmış olup Yavuz Sultan Selim zamanında bölge ile birlikte Osmanlı topraklarına katılmıştır. Eruh, Siirt ilinin en eski ilçelerinden biridir. Bazı köyleri Garisi (Garisan) olup Kuzey Irak Zaho şehrindeki Sindi aşiretinin liderleriyle akrabadırlar. Garisi (Garisan) köylerinin önderleridirler. Cumhuriyetin kuruluşu ile birlikte il olan Siirt iline bağlı ilçe statüsüne kavuşturulmuştur. 

Eruh Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafyası

Siirt ile Şırnak illerini birbirine bağlayan anayolun ortasında yer alan Eruh ilçesi; doğusu Şırnak, batısı Siirt illeri, kuzeyi Pervari, güneyi Güçlükonak ilçeleri ile çevrilidir. İlçe il merkezine 53 kilometre uzaklıkta olup, rakımı 1.125 metre yüzölçümü 1.215 km2'dir. Topraklarının büyük bir bölümü dağlarla kaplı olup, arazi dalgalı ve engebeli bir yapıya sahiptir. Eruh ilçesi güneyinde ve kuzeyinde Güneydoğu Toroslarının uzantısı olan sıra dağlar arasında bulunmakta, bu dağlar güneyden ve kuzeyden Şırnak ve Hakkâri dağları ile birleşir. İlçenin en yüksek dağı 2265 m yüksekliğindeki tarti (terazın), 2100 m yüksekliğindeki Tünek (aval) dağıdır. Eruh’un kuzeyinde bulunan Tarti (terazın) dağında Terazın ve Çirav, Cevizlik vadisinde geri ve kısa çeşme yaylaları mevcut olup, bu yaylalar hayvancılık açısından büyük önem taşır. İlçeye bağlı Kuşdalı köyü, Tatlıpınar mezrası yakınındaki kaynaktan çıkan Zorava çayı; Siirt il merkezine bağlı Sağlarca köyü sınırlarında bulunan botan köprüsünde, Botan ırmağı ile birleşir. Görendoruk köyü mir suyu kaynağından çıkıp, Bilgili köyü Mergi mezrası yakınlarında Zorava çayı ile birleşen Şikefta çayı da Botan ırmağına akmaktadır. Özellikle yaz aylarında debisi düşüktür. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Eruh kiralık ev arayışlarınızda sitemizden yararlanabilirsiniz. 

Eruh Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Nüfusu

2019 Türkiye istatistik kurumunun raporu verilerine göre ilçenin nüfusu 20.513 kişiden oluşur. Bu kişilerin %44,67’si kadınlar ve %55,33’ünü erkekler oluşturur. Bu nüfus, 11.350’si erkek ve 9.163’ü kadından oluşmaktadır. 2017 yılında bölgede yaşayan kişi sayısı 19.084’dür. Bir sene içinde ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısında küçük bir artış gözlenmiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %7,49’dur. Nüfus yoğunluğu 1.429’dur. Siz de Eruh kiralık daire arayışınızda bu bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Ev arayışlarınızda Emlakjet ile bir adım öndesiniz. Kiralık daire arayışlarınızda yukarıdaki verilerden yararlanarak bütçenizi belirleyebilirsiniz. Siz de Siirt Eruh da kiralık evler ilanlarına listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Eruh Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.