/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kurtalancancel

Siirt Kurtalan Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Kurtalan Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak kiralık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kurtalan kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercih edebilirsiniz.

Kurtalan Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Siirt iline bağlı Kurtalan ilçesi geçmiş dönemlerden günümüze kadar birçok önemli millete ev sahipliği yapmıştır. Kurtalan kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin toplam yüzölçümü 669 bin 25 kilometrekare olup Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Dicle Bölümü’nde yer almaktadır. İlçenin doğusu kesimlerinde Siirt Merkez ilçesi, batı kesimlerinde Beşiri ilçesi, güneybatı kesimlerinde Hasankeyf ilçesi, kuzey kesimlerinde ise Baykan ilçesi yer almaktadır. İlçenin en yüksek noktası 1530 metre ile Kozdağ’ın Dilek Tepesi’dir. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer alır bu nedenle ilçede tarım yapılan araziler oldukça önemlidir. İlçe içerisinde yer alan Ekinli ve Yayıklı köylerinde tarım faaliyetlerinde kullanılmak üzere birer adet sulama göleti yer almaktadır. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Kurtalan kiralık daire arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır.

Kurtalan Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 59 bin 647’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,76’sını (30 bin 275) erkek, yüzde 49,24’ünü (29 bin 372) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kurtalan kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 16 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Bağlar Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çeşme Mahallesi, Dicle Mahallesi, Fırat Mahallesi, Garzan Mahallesi, Güney Mahallesi, Kayalı Mahallesi, Kültür Mahallesi, Seyrantepe Mahallesi, Sümer Mahallesi, Tekel Mahallesi, Yayıkdere Mahallesi, Yeni Mahallesi ve Yenidoğan Mahallesi’dir.

Kurtalan Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut kiralamak isteyen kişiler ilçenin eğitim imkanları hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. İlçede yer alan eğitim kurumları hakkında bölge halkından edinilen bilgilere göre ilçenin eğitim kadroları da oldukça başarılıdır. Siirt Kurtalan kiralık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Sümer İlkokulu: Bahçelievler Mahallesi Nihat Özdemir Caddesi Pk:56500 Kurtalan/Siirt. Daha detaylı bilgiler için (0484) 411 20 35 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Fatih İlkokulu: Cumhuriyet Mahallesi, Hilmi Akan Caddesi, Pk:56500, 56500 Kurtalan/Siirt. Daha detaylı bilgiler için (0484) 411 26 29 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Ertuğrul Gazi İlkokulu: Tekel Mahallesi 107.Sokak  Pk:56500 Kurtalan/Siirt. 

Sizler de kiralık daire tercihini Siirt ilinin Kurtalan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Siirt Kurtalan uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Kurtalan Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.