/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kurtalancancel
Siirtcancel

Siirt Kurtalan Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Kurtalan Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak kiralık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kurtalan kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercih edebilirsiniz.

Kurtalan Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Siirt iline bağlı Kurtalan ilçesi geçmiş dönemlerden günümüze kadar birçok önemli millete ev sahipliği yapmıştır. Kurtalan kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin toplam yüzölçümü 669 bin 25 kilometrekare olup Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Dicle Bölümü’nde yer almaktadır. İlçenin doğusu kesimlerinde Siirt Merkez ilçesi, batı kesimlerinde Beşiri ilçesi, güneybatı kesimlerinde Hasankeyf ilçesi, kuzey kesimlerinde ise Baykan ilçesi yer almaktadır. İlçenin en yüksek noktası 1530 metre ile Kozdağ’ın Dilek Tepesi’dir. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer alır bu nedenle ilçede tarım yapılan araziler oldukça önemlidir. İlçe içerisinde yer alan Ekinli ve Yayıklı köylerinde tarım faaliyetlerinde kullanılmak üzere birer adet sulama göleti yer almaktadır. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Kurtalan kiralık daire arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır.

Kurtalan Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 59 bin 647’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,76’sını (30 bin 275) erkek, yüzde 49,24’ünü (29 bin 372) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kurtalan kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 16 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Bağlar Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çeşme Mahallesi, Dicle Mahallesi, Fırat Mahallesi, Garzan Mahallesi, Güney Mahallesi, Kayalı Mahallesi, Kültür Mahallesi, Seyrantepe Mahallesi, Sümer Mahallesi, Tekel Mahallesi, Yayıkdere Mahallesi, Yeni Mahallesi ve Yenidoğan Mahallesi’dir.

Kurtalan Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut kiralamak isteyen kişiler ilçenin eğitim imkanları hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. İlçede yer alan eğitim kurumları hakkında bölge halkından edinilen bilgilere göre ilçenin eğitim kadroları da oldukça başarılıdır. Siirt Kurtalan kiralık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Sümer İlkokulu: Bahçelievler Mahallesi Nihat Özdemir Caddesi Pk:56500 Kurtalan/Siirt. Daha detaylı bilgiler için (0484) 411 20 35 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Fatih İlkokulu: Cumhuriyet Mahallesi, Hilmi Akan Caddesi, Pk:56500, 56500 Kurtalan/Siirt. Daha detaylı bilgiler için (0484) 411 26 29 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Ertuğrul Gazi İlkokulu: Tekel Mahallesi 107.Sokak  Pk:56500 Kurtalan/Siirt. 

Sizler de kiralık daire tercihini Siirt ilinin Kurtalan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Siirt Kurtalan uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Kurtalan Kiralık Daire
Ağaçlıpınar KöyüAkçagedik KöyüAkçalı KöyüAkdem KöyüAksöğüt KöyüAtalay KöyüAvcılar KöyüAydemir KöyüAzıklı KöyüBağlıca KöyüBağlıca Köyü (Aşağı Dibekli Mahallesi)Bağlıca Köyü (Yukarı Dibekli Mahallesi)Bahçelievler MahallesiBallıkaya KöyüBallıkaya Köyü (Yuvalı Mahallesi)Beşler KöyüBeykent KöyüBozhüyük KöyüBölüktepe KöyüCumhuriyet MahallesiÇakıllı KöyüÇalıdüzü KöyüÇattepe KöyüÇayırlı KöyüÇeltikbaşı KöyüÇeltikbaşı Köyü (Balıklı Mahallesi)Demirkuyu KöyüDerince KöyüDicle MahallesiEkinli KöyüErdurağı KöyüErdurağı Köyü (Kaynaklı Mahallesi)Erdurağı Köyü (Sıcaksu Mahallesi)Fırat MahallesiGarzan MahallesiGökdoğan KöyüGökdoğan Köyü (Yunuslar Mahallesi)Gözpınar KöyüGüney MahallesiGürgöze KöyüGürgöze Köyü (Kuyucuk Mahallesi)Güzeldere Köyüİğdeli Köyüİğdeli Köyü (Yazılı Mahallesi)İncirlik KöyüKapıkaya KöyüKarabağ KöyüKayabağlar Bld. (Bağlar Mahallesi)Kayabağlar Bld. (Çeşme Mahallesi)Kayabağlar Bld. (Kayalı Mahallesi)Kayalısu KöyüKılıçlı KöyüKonakpınar KöyüKültür MahallesiSaipbeyli KöyüSeyrantepe MahallesiSümer MahallesiŞenköy KöyüTaşoluk KöyüTatlı KöyüTekel MahallesiTeylan KöyüTosunbağı KöyüToytepe KöyüTulumtaş KöyüTulumtaş Köyü (Evciler Mahallesi)Tütün KöyüTütün Köyü (Çay Mahallesi)Tütün Köyü (Yapılar Mahallesi)Uluköy KöyüUluköy Köyü (Gümüşsuyu Mahallesi)Üçpınar KöyüÜçpınar Köyü (Aşağı Bişer Mahallesi)Üçpınar Köyü (Kargılı Mahallesi)Yakıttepe KöyüYanarsu KöyüYayıkdere MahallesiYayıklı KöyüYellice KöyüYenidoğan MahallesiYeniköprü KöyüYeni MahallesiYeşilkonak KöyüYoldurağı KöyüYuvalı KöyüYuvalı Köyü (Bozdoğan Mahallesi)Yuvalı Köyü (Soğuksu Mahallesi)Yürekveren Köyü
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.