/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pervaricancel
Siirtcancel

Siirt Pervari Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Pervari Kiralık Daire Arayanlara Kilit Bilgiler 

EmlakJet Pervari kiralık daire arayanlar için ilçe hakkında hazırladığımız bu yazıda birçok konuya değindik. Pervari, Siirt ilinin ilçesidir. Pervari İlçesi Siirt ilinin kuzeydoğusunda yer almaktadır. Kuzeyini Hizan ve Bahçesaray İlçeleri, doğusunu Çatak ve Beytüşşebap İlçeleri, güneyini Şırnak İli ve Eruh İlçesi, batısını ise Aydınlar ve Şirvan İlçeleri çevrelemektedir. İlçe dağlık ve derin vadilerle birbirinden ayrılmış kompartımanlar halindedir. Vadilerin ayırdığı bölümlerde çeşitli yükseltilerde ova, plato ve dağlara rastlanır. En önemli dağları Yazlıca ve Körkandil Dağları’dır. Yazlıca büyük bir dağ silsileleri olup, üzerindeki en yüksek mevkiler Nartepe ve Kumras Tepeleridir. İlçenin en önemli akarsuları doğu-batı yönünde akan Botan Çayı ve Müküs Çayıdır. Yazlıca Dağı eteklerinden çıkan Kilis Çayı yine doğu-batı yönünde akarak Botan Çayı ile birleşir. Bunların dışında Çemikarı, Masiri, Sinebel Deresi, Zere ve Bakirma Dereleri sürekli su taşıyan önemli derelerdir.  En önemli gölleri yazın bataklığa dönüşen Zervin ve Zirin Gölleridir. Kış aylarında yoğun kar yağışı nedeniyle zaman zaman kısa süreli de olsa ulaşıma aksamaktadır.  

Pervari Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomisi

Pervari’de ekonomi ziraat ve hayvancılığa dayalıdır. Hıristiyan azınlıklar zamanında ileri olan ziraat ve zirai el sanatları onların ayrılmasıyla bir süre geri kalmış ancak Cumhuriyet Dönemi özellikle 1971 yılında açılmaya başlanan Siirt-Pervari karayolu bağlantısından sonra giderek gelişme göstermiştir. Eskiden yalnızca ailesel ihtiyaçların karşılanması için kapalı bir değişim ekonomisi şeklinde yürütülen ziraat ve hayvancılık bugün daha fazla miktarda ticarete yönelmektedir. Ziraat genellikle iklim ve su durumunun daha elverişli olduğu Botan Vadisi köylerinde bağ-bahçe ziraatı şeklinde yürütülmektedir. Pervari’de arıcılık yaygındır. Kış şartlarının uzun ve ağır olması nedeniyle arıları iklimin daha uygun olduğu illere taşımak kışın sorun olduğundan fenni kovan ve peteklere fazla rağbet edilmemektedir. Son yıllarda ziraat mühendisliğince bu ağaçlara Antep Fıstığı aşılama çalışmaları yürütülmekte olup, bu çalışmalar halk tarafından da önemsenmektedir. Siz de Siirt Pervari kiralık ev arayışınızda listeleme sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

Pervari Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu

2019 Türkiye istatistik kurumunun raporu verilerine göre ilçenin nüfusu 32.128 kişiden oluşur. Bu kişilerin %48,31’ini kadınlar ve %51,69’unu erkekler oluşturur. Bu nüfus, 16.608’i erkek ve 15.520’si kadından oluşmaktadır. 2017 yılında bölgede yaşayan kişi sayısı 31.868’dir. Bir sene içinde ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısında artış gözlenmiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %0,82’dir. Nüfus yoğunluğu 260’dır. Siz de Pervari kiralık daire arayışınızda bu bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Kiralık daire fiyatlarını daha detaylı bir şekilde incelemek için emlakçınıza danışabilir ya da sitedeki ilanları inceleyebilirsiniz. Bütçeniz doğrultusunda size en uygun olan evi bulmak için emlakçıdan ya da sahibinden kiralık evler Pervari ilanlarına dilediğiniz zamanda ve dilediğiniz yerde EmlakJet aracılığıyla göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.