/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tillocancel
Siirtcancel

Siirt Tillo Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Tillo Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık ev arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Tillo kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut kiralayabilirsiniz.

Tillo Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin önemli ilçeleri arasında yer alan Tillo ilçesi Siirt il merkezine 7 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Tillo kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin doğu kesimlerinde Pervari ilçesi, kuzeydoğu kesimlerinde Şirvan ilçesi, batısında ise Siirt ili yer almaktadır. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer alan ilçenin tarıma elverişli olan arazi sayısı oldukça azdır. Bitki örtüsü bakımından incelendiğinde ise ilçenin kireçli topraklarında yoğun olarak bozkır bitki örtüsü görülmektedir. Tillo kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılığa dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında başta fıstık olmak üzere armut, badem ve üzüm yetiştiriciliği yapılmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Tillo Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 4 bin 310’dur. İlçe nüfusunun yüzde 53,69’unu (2 bin 314) erkek, yüzde 46,31’ini (1.966) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Tillo kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Fakirullah Mahallesi, Mücahit Mahallesi ve Saydanlar Mahallesi’dir.

Tillo Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

Tillo ilçesinden daire kiralamak isteyen kişiler ilçenin eğitim kurumları hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. Özellikle çocuk sahibi aileler için ilçenin eğitim kurumları oldukça önemlidir. İlçe içerisinde yer alan eğitim kurumları bölge ihtiyacını karşılamaktadır. İlçe halkından edilen bilgilere göre ise ilçede yer alan eğitim kurumlarının eğitim kadroları da oldukça başarılıdır. Siirt Tillo kiralık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • İbrahim Hakkı İlköğretim Okulu: Fakirullah, İbrahim Hakkı Çalapkulu Bulvarı No:10, 56870 Aydınlar/Siirt. Daha detaylı bilgiler için (0484) 461 20 21 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • İkizbağlar Ortaokulu: Bağtepe, İkizbağlar Köyü Yolu, 56870 İkizbağlar/Aydınlar/Siirt. Daha detaylı bilgiler için (0484) 261 31 88 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Siirt ilinin Tillo ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Siirt Tillo uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir, böylelikle de tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.