/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Cizrecancel

Şırnak Cizre Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Cizre Kiralık Daire Tercihinde Bulunacaklara Bölge Rehberi

Cizre kiralık daire ilanlarına EmlakJet sayesinde ulaşmak çok kolay. İlgili ilanlara bakarken de bölge hakkında bilgi sahibi olmanız sizin için bir avantaj. Cizre, Şırnak iline bağlı bir ilçesidir. M.Ö. 2000 yılından itibaren, Babil, Araplar, Asurlular, Medler, Persler, Selevkos ve İslamiyetin bölgeye gelmesi ile beraber Emevi ve Abbasilerin hakimiyeti altında kalmıştır. Cizre beyliği önceleri Diyarbakır Sancak Beyliğine bağlı iken 1841 yılında Musul'a bağlanmıştır. Milli mücadele döneminde büyük başarılar gösteren Cizre'ye Fransızlar gelip şehri savaşsız teslim almak istemişlerse de, halkın direnişi ve silahlanmayı görerek işgalden vazgeçmişlerdir. İslamiyet'in Cizre'ye girmesi ile birlikte şehre yarımada anlamına gelen Cezire adı verilmiş, Cumhuriyet döneminde ise küçük bir düzeltmeyle Cizre olarak değiştirilmiştir. Önceleri Mardin iline bağlı bir yerleşim birimi iken 1990 yılında Şırnak iline bağlanmıştır. Yaz aylarında sıcak ve kurak, kış aylarında ılık ve yağmurlu bir iklime sahiptir. 

Cizre Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Gezi Rehberi

Cizre, bünyesinde tarihi bir yerleşim ve kültür turizmine yönelik zenginlik barındırmaktadır. Kırmızı Medrese ve Ahmed El-Cezeri Türbesi, Kırmızı Medrese 15. asırda Cizre Azizan Beyi 2. Şeref tarafından yaptırılmıştır. Mescit, idare, öğrenci, öğretmen bölümleri ile külliyeden oluşmuştur. Cizre Ulu Cami ve Kapı Tokmağı, Cizre'nin İslam'ı kabul etmesiyle 639 yılında kiliseden camiye çevrilmiştir. Abbasiler döneminde cami yıktırılıp, onarıma alınmıştır. 1160 yılında Cizre Beyi Baz Şah'ın oğlu Al Sencer tarafından yeniden yaptırılmıştır. 1156 yılında dört köşe inşa edilen minaresi 1945-1946 ve 1971 yıllarında 2 kez onarım görmüştür. Cizre Ulu Camii kapılarında bulunan Ebul-İz'in yaptırdığı ünlü ejder figürlerinden biri İstanbul Türk ve İslam Eserleri Müzesinde bulunmaktadır. Cizre Ulu Camii’nin, 13. yüzyıla tarihlenen, eşsiz bir el işçiliğine sahip ahşap kapısının tunç kapı tokmağı üzerinde iki ejder ve ortasında bir aslan başının bulunduğu bir kompozisyon görülmektedir. Ejder sivri kulaklı, badem gözlü ve kanatlıdır. Gövdeleri yılan pulu ile kaplı ve ortadan düğümlüdür. Birbirine dolanan kuyrukların uçları kartal başı şeklinde görünmektedir. Ejderlerin ortasında ise stilize aslan başı yer almaktadır. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Cizre kiralık ev ilanlarına sitemizden bakabilirsiniz.

Cizre Kiralık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki kiralık dairelerin alanları ortalama 150 metrekare olarak karşımız çıkar. Cizre kiralık daire fiyatları 766 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim kira fiyatı 5 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin ortalama alan ve fiyatları aşağıdaki gibidir.

  • 3+1, 165 metrekare bir daire 837 Türk Lirasıdır.

Ev arayışınız hala devam ediyorsa ve kira için bütçenizi belirlediyseniz EmlakJet üzerindeki ilanlara dilediğiniz anda ve yerde göz atabilirsiniz. Size en uygun olan kiralık daireyi bulmak için emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Şanlıurfa Cizre ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Cizre Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.