/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Uluderecancel

Şırnak Uludere Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Uludere Kiralık Daire Arayanlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık ev arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Uludere kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Uludere Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Şırnak iline bağlı Uludere ilçesi geçmiş dönemlerden günümüze kadar geçen süreç içerisinde birçok önemli millete ev sahipliği yapmıştır. Uludere kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin toplam yüzölçümü 825 kilometrekaredir. İlçenin doğu kesimlerinde Hakkari iline bağlı Çukurca ilçesi, batı kesimlerinde Şırnak iline bağlı Silopi ilçesi kuzey kesimlerinde Beytüşşebap ilçesi, güney kesimlerinde ise Irak yer almaktadır. İlçenin Irak ile 56 kilometrelik sınırı yer almaktadır. Uludere kiralık ev arayan kişiler ilçede karasal iklimin etkili olduğunun bilgisine ulaşmaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli ise tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat tarım ürünleri üretilmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Uludere Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 46 bin 40’tır. İlçe nüfusunun yüzde 58,4’ünü (26 bin 721) erkek, yüzde 41,96’sını (19 bin 319) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Uludere kiralık konut arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği mahalleler: Ayyıldız Mahallesi, Başkaya Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Gazi Mahallesi, Gündoğdu Mahallesi, Güneşli Mahallesi, Kılaban Mahallesi, Küçükçay Mahallesi, Ödül Mahallesi, Özelli Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Şehan Mahallesi, Tanin Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Yeşilyova Mahallesi ve Yıldız Mahallesi’dir. 

Uludere Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut kiralamak isteyen kişilerin bir diğer önem verdiği konu ise ilçenin eğitim imkanlarıdır. İlçe eğitim kurumları ve bu eğitim kurumlarının vermiş olduğu eğitim kalitesi bakımından incelendiğinde oldukça başarılıdır. Şırnak Uludere kiralık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Yekmal İlköğretim Okulu: 73600 Yemişli/Uludere/Şırnak.
  • Üçtepe Ortaokulu: 73600 Şenoba/Uludere/Şırnak.
  • Dağdibi İlköğretim Okulu: 73600 Dağdibi/Uludere/Şırnak.
  • Ortabağ İlköğretim Okulu: 73600 Ortabağ/Uludere/Şırnak.
  • Uludere Cok Programli Anadolu Lisesi: Ödül, Beytüşşebap Uludere Yolu, 73600 Uludere/Şırnak.
  • Uzungeçit İlköğretim Okulu: 73660 Uzungeçit/Uludere/Şırnak.

Sizler de kiralık daire tercihini Şırnak ilinin Uludere ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Şırnak Uludere uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Uludere Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.