/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şırnakcancel

Şırnak Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Şırnak Kiralık Daire Arayanlara Şehir Rehberi

Şırnak kiralık daire arayanlar arasında henüz şehrin hangi bölgesinde yaşamak istediğine karar verememiş okuyucularımız için il hakkında bir araştırma yaptığımız bu yazıda toplam 7 ilçesi bulunan Şırnak’ın ilçeleri, nüfusları, ulaşımı ve benzeri bilgilerine yer verdik. Nüfusu 503.236 kişiden oluşan ilin nüfusunun %60.43’ünü gençler, %35.16’sını orta yaşlılar ve %4.40’ını yaşlılar oluşturmaktadır. Bu oranlara bakılacak olursa ilde yaşlı nüfusun bir hayli düşük olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca ilde yer alan Şırnak Üniversitesi de ilin nüfusunu arttırmaktadır. Mayıs 2008’de kurulan bu üniversitede 3.000’den fazla öğrenci öğrenimini sürdürmektedir. Eğer siz de Şırnak üniversitesinde öğrenciyseniz üniversite yakınlarında bulunan kiralık daire ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz. Eğer öğrenci değilseniz fakat burada okumayı düşünüyorsanız tercih edebileceğiniz akademik birimler ise; 

 

 • İlahiyat Fakültesi,
 • Fen Bilimleri Enstitüsü,
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi,
 • Sosyal Bilimler Enstitüsü,
 • Silopi Meslek Yüksekokulu,
 • Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu,
 • Cizre Meslek Yüksekokulu,
 • Mühendislik Fakültesi,
 • Şırnak Meslek Yüksekokulu,
 • İdil Meslek Yüksekokulu

 

Şırnak Kiralık Daire Tercihinden Bulunacaklara İlin İlçeleri

 

 • Uludere: İlin güneyinde bulunan ilçe ülkemizin Irak ile bulunan sınırında yer alır. Kuzeyinde Beytüşşebap, doğusunda Silopi ve Şırnak Merkez ilçeleri, batısında ise Hakkari yer almaktadır. Şehrin merkeze olan uzaklığı yaklaşık 50 kilometredir. Bölge engebeli bir arazi yapısına sahiptir. 
 • Beytüşşebap: Merkeze yaklaşık olarak 110 kilometre uzaklıkta bulunur. Hakkari. Van ve Siirt illeriyle ile sınır komşusudur. Doğusunda Şırnak Merkez ve güneyinde Uludere ilçeleri yer alır. Daha önceleri Hakkari’ye bağlı olan ilçenin toplamda 4 mahallesi vardır. Siz de Şırnak kiralık daire arayışınızda Uludere’yi tercih edecekseniz ilgili ilanlara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Merkez: Kuzeyinde Siirt, güneyinde Cizre ve Silopi ilçeleri, batısında Güçlükonak ve doğusunda Beytüşşebap ve Uludere ilçeleri yer alır. İlçe aynı zaman da ilin nüfusu en yüksek olan ilçesidir. 1701 kilometrekarelik bir yüzölçümüyle de ilin en büyük ilçesidir. Şırnak Merkezde kiralık evler ise yoğun taleple karşılaşmaktadırlar. 
 • Silopi: Merkeze 75 kilometre uzaklığında bulunur. Irak ve Suriye’ye sınırı vardır. Kuzeyinde Şırnak Merkez, kuzeydoğusunda Uludere ve batısında Cizre ilçeleriyle çevrelenmiştir. 20 mahallesi bulunan ilçenin nüfus artış oranı %4 civarlarındadır. 831 kilometrekarelik bir arazi üzerinde kurulan ilçede çok fazla yeşil alana rastlanmaz. 
 • Güçlükonak: Şehrin merkezine olan uzaklığı 80 kilometre civarlarındadır. Mardin ve Siirt illeriyle sınır vardır. Doğusunda Şırnak Merkez ve güneyinde İdil ilçeleri yer alır. Deniz seviyesinden yüksekliği 950 metre civarlarındadır. 2019 Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre nüfusu 13.091 kişiden oluşur.
 • Cizre: İlçe Suriye ile sınır komşusudur. Kuzeyinde Şırnak Merkez, batısında İdil ve doğusunda Silopi ilçeleriyle çevrilidir. 444 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuş olan ilçe 2019 Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 143.124 kişilik nüfusa sahiptir. Eğer burada yaşamak istiyorsanız Sinop Cizre'de kiralık ev ilanları için sitemize göz atabilirsiniz.
 • İdil: Şehrin merkezine olan uzaklığı yaklaşık 75 kilometredir. İlde yer alan havalimanı yoluyla ile ulaşım oldukça kolaydır. Şırnak’ın en doğusunda yer alır. Suriye’ye sınır vardır. Batısında Mardin, kuzeyinde Güçlükonak ve doğusunda Cizre ilçeleri bulunur. Mardin’e 60 kilometre uzaklıkta yer alır.

 

Şırnak Kiralık Daire Bakanlara Şehrin Ulaşımı

Şırnak Kiralık Daire arayanların alacakları evin konumu önem taşımaktadır. Okullara hastaneye ya da merkeze olan yakınlık ev satın alırken önemli bir kriterdir. Bunun dışında bölgedeki ulaşım da önemlidir. Şırnak yaklaşık olarak İstanbul’a 1175 kilometre ve Ankara’ya 1660 kilometre uzaklıktadır. Havayoluyla ulaşım ise yolculuk 2013 yılında açılan Şerafettin Elçi Havalimanı aracılığıyla sağlanmaktadır. İdil ilçesinde bulunan havalimanının merkeze olan uzaklığı 65 kilometre civarlarındadır. İlde demiryolu bulunmamaktadır fakat yine de demiryolu kullanmak isteyenler ile en yakın demiryolu olan Siirt’te bulunan Güney Kurtalan Ekspresine gelip oradan da karayoluyla şehre ulaşım sağlayabilirler. Sizin de ev arayışınız hala aktifse Şırnak'ta apart daireler ya da müstakil evler gibi ilanlara sitemiz üzerinden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

14 Ocak 2022

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

12 Ocak 2022

Binasını yenilemek isteyen vatandaşa ...

Binasını yenilemek isteyen vatandaşa ...

12 Ocak 2022

Ev Satın Almak Hiç Bu Kadar Kolay Olm...

Ev Satın Almak Hiç Bu Kadar Kolay Olm...

12 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.