/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akıncılarcancel

Sivas Akıncılar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Akıncılar Kiralık Daire Bakanlara İlçe Hakkında Merak Edilenler 

Akıncılar kiralık daire ilanları arasında size uygun evi ararken ilçeyle ilgili merak ettiklerinize bu yazıdan ulaşabilirsiniz. Akıncılar, Sivas ilinin bir ilçesidir. Sivas'ın kuzeydoğusunda Suşehri, Şebinkarahisar, İmranlı ve Gölova ilçeleri ile komşudur. İlçenin içinde yer aldığı Yukarı Kelkit Vadisi havzası, Doğu Karadeniz Bölgesi'nin iç kesiminde, Giresun Dağları'nın güney eteklerinde olmasından dolayı, Karadeniz'in bu yüzünde, Karadeniz ardı iklim görülmektedir. Bölge ılıman ve sert, soğuk iklimin tüm özelliklerini yansıtır. İklime bağlı olarak ilçenin dağlık alanları çam ormanları ile kaplıdır, yer yer meşe ormanları ve yüksek dağ çayırları bulunmaktadır. Yüksek kesimlerde yaylacılık eğilimi hala devam etmektedir. 

Akıncılar Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Kısa Tarihi

İlçenin tarihi Bakır Çağı'na kadar uzanmaktadır. M.Ö. 547 yılında Perslerin idaresine geçen bölge M.Ö 331'de Makedon Krallığı tarafında ele geçirildi. Büyük İskender'in ölümüyle dağılan krallıktan sonra İskender'in generalleri tarafından yönetilen bölgede Pontus Krallığı hakim oldu. Pontusluların M.Ö 66'da yenilgiye uğratılmasıyla bölgede Roma hakimiyeti başladı. Roma İmparatorluğu'nun resmi olarak ikiye bölünmesiyle bölge Bizans sınırları içerinde yer aldı. 1058 yılında Selçuklu kuvvetleri tarafından ilk defa ele geçirilen bölge 1071'de gerçekleşen Malazgirt Meydan Muharebesi sonrasında kesin Türk iskanına sahne oldu. Bölge 11. yüzyıl sonlarında Danişmendliler Beyliği bölgeye hakim olmuş, 13. yüzyıl başlarında ise bölge Anadolu Selçuklu Devleti egemenliğine girmiştir. 1402 Ankara Muharebesinde Timur İmparatorluğu'nun galip gelmesi ve akabinde Osmanlı'nın yaşadığı Fetret Devri neticesinde bölgede çıkan karışıklıkta 1421'de Akkoyunlular egemenliği sağladı. Osmanlı-Akkoyunlu mücadelesinin uzun süre yaşandığı bölge 1473 Otlukbeli Muharebesi neticesinde kesin Osmanlı hakimiyetine girmiştir. Günümüz Akıncılar yerleşimi Osmanlı döneminde Ezbider-i Bâlâ ve Ezbider Zir olarak iki bölüme ayrılmıştı. 1860'larda Suşehri kazasının merkezi olmuş, ancak 1872'de çıkarılan Vilâyet Nizâmnâmesi uyarınca kaymakamlık yerleşimden kaldırılmıştır. Osmanlı bölgede denetimi sağlamak amacıyla yerleşimdeki Ermeniler problem oluşturamayacakları düşünülen bölgelere zorunlu göçe tabi tuttu. 1932 yılında Sivas'a bağlanan yerleşim, 1958 yılında belediye oldu. 1962 yılında Ezdiber olan adı Akıncılar olarak değiştirildi. 1990 yılında Suşehri'nden ayrılarak ilçe oldu. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Akıncılar kiralık ev listeleme sayfalarımızda sizleri bekliyor.

Akıncılar Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Demografisi

2019 Türkiye istatistik kurumunun raporu verilerine göre ilçenin nüfusu 5.675 kişiden oluşur. Bu kişilerin %47,84’ünü kadınlar ve %52,16’sını erkekler oluşturur. Bu nüfusun, 2.960’ı erkek ve 2.715’i kadından oluşmaktadır. 2017 yılında bölgede yaşayan kişi sayısı 4.679’dur. Bir sene içinde ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısında artış gözlenmiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %21,29’dur. Nüfus yoğunluğu 996’dır. Siz de Akıncılar kiralık daire arayışınızda bu bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Emlakjet ile ev arayışlarınızda artık bir adım öndesiniz. İhtiyaçlarınıza ve kriterlerinize en çok uyan evi bulabilmek için Sivas Akıncılar sahibinden kiralık evler ya da emlakçıdan kiralık daire ilanlarına sitemizden hızlıca bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Akıncılar Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.