/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Altınyaylacancel

Sivas Altınyayla Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Altınyayla Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Altınyayla kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek konut kiralayabilirsiniz.

Altınyayla Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sivas ilinin önde gelen ilçelerinden biri olan Altınyayla ilçesi İç Anadolu Bölgesi’nde görülen karasal iklimin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Altınyayla kiralık daire arayan kişiler ilçenin coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin kuzeybatı kesimlerinde Sarkışla ilçesi, kuzey doğu kesimlerinde Ulaş ilçesi ve Sivas ili, güneydoğu kesimlerinde Kangal ilçesi, güneybatı kesimlerinde ise Kayseri iline bağlı Pınarbaşı ilçesi yer almaktadır. İlçenin toplam arazisinin yüzde 70’i dağlık arazilerden meydana gelirken, yüzde 30’luk bir kısmı ise dağlık arazilerden meydana gelmektedir. İlçe dağlık araziler bakımından da oldukça zengindir. Toplam yüzölçümü 647 kilometrekare olan ilçede yer alan dağ, ova ve yayla arazilerinden başlıcaları: Karatonus Dağı, Tonus Ovası, Mergesen Yaylası ve Yücekaya Yaylası’dır. Altınyayla kiralık daire arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat tarımı yapılmaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Altınyayla Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 9 bin 309’dur. İlçe nüfusunun yüzde 50,67’sini (4 bin 717) erkek, yüzde 49,33’ünü (4 bin 592) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Altınyayla kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 9 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Aydın Mahallesi, Başören Mahallesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi, Kale Mahallesi, Merkez Mahallesi, Rıfat Öçten Mahallesi, Şafak Mahallesi, Yassıpınar Mahallesi ve Yeşilyurt Mahallesi’dir.

Altınyayla Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

Sivas ilinin Altınyayla ilçesinden konut kiralamak isteyen kişiler ilçenin eğitim imkanları hakkında da araştırmalar yapmaktadır. İlçe eğitim kurumları ve bu eğitim kurumlarının eğitim kadroları bakımından oldukça başarılıdır. İlçe halkından edinilen bilgilere göre ilçe eğitim imkanları bölge halkının ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Sivas Altınyayla kiralık daire tercihinde bulunmak isteyen kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar: 

  • Alparslan İlkokulu: Aydın Mahallesi 20 Mayıs Caddesi Pk:58470 Altınyayla/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 681 25 99 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Şehit Zekeriya Demirkaynak Orta Okulu: Aydın, 58470 Altınyayla/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 681 20 52 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Atatürk İlköğretim Okulu: Rıfat Öçten, 58470 Altınyayla/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 681 20 19 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Sivas ilinin Altınyayla ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Sivas Altınyayla uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Altınyayla Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.