/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Doğanşarcancel

Sivas Doğanşar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Doğanşar Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Doğanşar kiralık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Doğanşar ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Doğanşar ilçesinin tarihî değeri oldukça yüksektir. Eski zamanlardan kalma Kozlu Kalesi, Okçulu Kalesi, Asar Kalesi ve Çirmiş Kalesi bunların en önemlileri arasında bulunmaktadır. Bu kaleler haricinde, antik kabilelere ait savaş aletleri ve gümüş paralar da arkeolojik kazılar sayesinde gün yüzüne çıkarılmıştır. Doğanşar, 9 Mayıs 1990 tarihinde bir ilçe olma statüsünü elde etmiştir. 

Doğanşar Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Doğanşar ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Sivas iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 198 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 1.300 metredir. Sivas il merkezine 98 kilometrelik bir mesafeye sahiptir. İlçenin bir ucunda Haştaş Tepesi, diğer ucunda ise Bakırlı Tepesi bulunmaktadır. İlçe arazisi oldukça engebeli bir yapıya sahiptir. Karadeniz Bölgesi’ne oldukça yakındır. Sivas ilinin kuzey bölümünde kalmaktadır. Tokat iline sınırı bulunmaktadır. İlçenin etrafında yer alan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin kuzey yönünde Koyulhisar ilçesi ile Tokat iline bağlı olan Reşadiye ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu yönünde Hafik ve Zara ilçeleri bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde yine Kayseri iline bağlı olan Almus ile Reşadiye ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde ise yine Hafik ilçesi bulunmaktadır.  

Doğanşar Kiralık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Her ne kadar karasal iklimin de etkileri görülse de Doğanşar kiralık ev düşünenler için ilçede görülen iklimde Karadeniz ikliminin de etkileri vardır. Sivas ilinin diğer yerlerine nazaran, Doğanşar ilçesinde ilkbahar daha erken gelmektedir. İlçenin yağış miktarı da daha fazladır. Temmuz ayı, yılın en sıcak ayıdır. Çok fazla nem yoktu. Gece ile gündüz arasında sıcaklık farkı oldukça fazla olabilmektedir. 

Turizm sektörü, Doğanşar ekonomisinin en önemli gelir kaynağını oluşturmaktadır. İlçede bulunan ve tarihî değeri oldukça yüksek olan yerler ve eşyalar her sene büyük miktarda ziyaretçiyi Doğanşar’a çekmektedir. 

Doğanşar Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Doğanşar ilçesinde toplam 3.401 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %49,87’si erkek olup geriye kalan %50,13’ünü kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %27 olarak tespit edilmiştir. 

Doğanşar ilçesinde 6 adet mahalle ve 26 adet köy mevcuttur. Doğanşar kiralık ev arıyorsanız seçebileceğiniz mahalleri, nüfusu en fazladan en aza olacak şekilde aşağıda listeledik:

  • Cinci Mahallesi,
  • Camikebir Mahallesi,
  • Ömerağa Mahallesi,
  • Devrişağa Mahallesi,
  • Kale Mahallesi,
  • Çay Mahallesi.

Doğanşar Cinci Mahallesi kiralık ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Doğanşar Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.