/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kangalcancel

Sivas Kangal Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Kangal Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak kiralık ev arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kangal kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kangal Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Sivas iline bağlı Kangal ilçesi geçmiş dönemlerden günümüze kadar birçok önemli millete ev sahipliği yapmıştır. Kangal kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe karasal iklimin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçede genel olarak bozkır bitki örtüsü hakimdir. Orta Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgelerinin birleştiği noktada yer alan ilçe dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahiptir. İlçenin doğu kesimlerinde Divriği, kuzeydoğu kesimlerinde Zara, batı kesimlerinde Altınyayla, kuzeybatı kesimlerinde Ulaş, kuzey kesimlerinde Hafik, güney kesimlerinde Gürün, güneydoğu kesimlerinde Malatya, güneybatı kesimlerinde ise Kayseri yer almaktadır. İlçenin kuzey ve doğu kesimleri engebeli arazilerden oluşurken, güney ve batı kesimleri düzlük arazilerden oluşmaktadır. Kangal kiralık ev arayan kişilerin bir diğer önem verdiği konu ise ilçenin ekonomisidir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat ürünlerinin üretim faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Kangal Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 21 bin 669’dur. İlçe nüfusunun yüzde 51,28’ini (11 bin 111) erkek, yüzde 48,72’sini (10 bin 558) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kangal kiralık konut tercihinde bulunmayı düşünen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 8 adet mahalle yer almaktadır. Bu mahalleler: Göze Mahallesi, Gürsel Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Reşadiye Mahallesi, Sularbaşı Mahallesi, Yeni Mahallesi ve Zafer Mahallesi’dir.

Kangal Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Bilgisi

Sivas ilinin Kangal ilçesinden konut kiralamayı düşünen kişiler ilçenin birçok imkanı gibi eğitim imkanlarını da merak etmektedir. İlçe içerisinde yer alan eğitim kurumları sayıca oldukça fazla olup sahip oldukları eğitim kadrolarının da verdikleri eğitimler oldukça kalitelidir. İlçe halkı bu eğitim kurumlarının verdiği hizmetten oldukça memnundur. Sivas Kangal kiralık daire arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar: 

  • Ayhan Erkan İlkokulu: Hürriyet Mahallesi Pk:58900 Kangal/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 457 14 41 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • 75. Yıl İlkokulu: Karşıyaka, 1. Çevre Yolu, 58900 Kangal/Sivas.
  • Atatürk İlkokulu: Zafer Mahallesi, Park İç Yolu Pk:58900, 58902 Kangal/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 457 10 41 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Sivas ilinin Kangal ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Sivas Kangal uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir böylelikle de tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Kangal Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.