/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Başçiftlikcancel

Tokat Başçiftlik Kiralık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Başçiftlik Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Başçiftlik kiralık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Başçiftlik ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Başçiftlik Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Başçiftlik ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Tokat iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 130 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 1.459 metredir. Başçiftlik ilçesi, Canik Dağları’nın üstünde bulunan havzanın batı bölümüne konuşlanmıştır. İlçenin yükseltisi oldukça fazladır. Dolayısıyla önemli tepeler bölgede bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı arasında Çal Tepesi bulunmaktadır. İlçede ormanlık alan bol miktarda mevcuttur. Özellikle karaçam ağaçlarının oluşturduğu ormanlar çoğunluktadır. İlçenin doğu bölümü, diğer bölümlerden farklı olarak düzlük bir alandan oluşmaktadır. İlçenin etrafında yer alan komşu bölgelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin kuzey yönünde Ordu iline bağlı olan Aybastı ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu yönünde Reşadiye ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde ise Niksar ilçesi bulunmaktadır. 

Başçiftlik Kiralık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Başçiftlik kiralık konut arayılında olanlar için her ne kadar Başçiftlik ilçesi Karadeniz Bölgesi’nde bulunsa da ilçenin yüksek rakımı ve Karadeniz’den uzakta bir iç kesimde yer alması sebeplerinden ötürü ilçede karasal iklim hakimdir. Ayrıca Canik Dağları da ilçeye denizin ılıman etkisinin girmesini engeller. Ancak yine de Karadeniz ikliminin etkileri yok denemez. Kış ayları yoğun bir kar yağışı görülür ve soğuk geçer. İlçeye düşen yağışın çoğu ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde düşer. Yaz ayları da oldukça sıcak geçer.

İlçenin ekonomisini tarım ve hayvancılık faaliyetleri yürütmektedir. İlçe arazisinin engebeli ve dağlık yapısı, ilçede ilkel yöntemler ile tarım yapılmasının önüne geçmektedir. Çoğu tarım faaliyeti, aileden gelen araçlar ile yapıldığından bu durum işleri zorlaştırmaktadır. Halbuki Başçiftlik makineli tarım için oldukça elverişlidir. 

Başçiftlik Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Başçiftlik ilçesinde toplam 7.058 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %48,84’ü kadın olup geriye kalan %51,16’sını ise erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %-22,41 olarak tespit edilmiştir. 

Başçiftlik ilçesinde 9 adet mahalle ve 6 adet köy mevcuttur. Başçiftlik kiralık ev arıyorsanız en çok tercih edilen mahalle seçeneklerini aşağıdaki listede sıraladık:

  • Gençosman Mahallesi,
  • Sinanpaşa Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi,
  • Karacaören Gaziosmanpaşa Mahallesi,
  • Fatih Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi.

Başçiftlik Gençosman Mahallesi kiralık ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Başçiftlik Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.