/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Zilecancel

Tokat Zile Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Zile Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin ilçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak kiralık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Zlle kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercih edebilirsiniz.

Zile Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Tokat iline bağlı Zile ilçesi Tokat il merkezine 67 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Zile kiralık daire arayan kişiler ilçe ilçe iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin doğu kesimlerinde Turhal ilçesi, güney kesimlerinde Artova ilçesi, batı kesimlerinde Çekerek ilçesi, kuzey kesimlerinde ise Amasya ili yer almaktadır. Toplam yüzölçümü 1.511 kilometrekare olan ilçenin denizden yüksekliği 710 metredir.  Zile kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında sebze meyve tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Zile Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 55 bin 673’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,39’unu (28 bin 56) kadın, yüzde 49,61’ini (27 bin 617) erkek nüfusu oluşturmaktadır. Zile kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 24 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Alacamescitzir Mahallesi, Alamescitbala Mahallesi, Alikadı Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Camiikebir Mahallesi, Cedit Mahallesi, Dinçerler Mahallesi, Dutlupınar Mahallesi, Hacımehmet Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Kahya Mahallesi, Kislik Mahallesi, Minareikebir Mahallesi, Minareisağır Mahallesi, Mollayahya Mahallesi, Nakkaş Mahallesi, Orta Mahallesi, Sakiler Mahallesi, Şeyhali Mahallesi, Şeyhkolu Mahallesi, Yazıcı Mahallesi, Yunusemre Mahallesi, Zincirli Ülya Mahallesi ve Zincirlisüfla Mahallesi’dir.

Zile Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut arayan kişilerin bir diğer önem verdiği konu ise ilçenin eğitim imkanlarıdır. İlçe eğitim kurumları ve bu kurumların sahip olduğu eğitim kadroları bakımından oldukça donanımlıdır. İlçede yaşayan halk ilçenin eğitim imkanlarından oldukça memnundur. Tokat Zile kiralık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Atiye Bekir Dinçerler İlköğretim Okulu: Yunus Emre Mahallesi, Dinçerler Caddesi No:80, 60400 Zile/Tokat. Daha detaylı bilgiler için (0356) 318 26 40 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu: Dutlupınar, Sulu Sokak 11c, 60400 Zile/Tokat. Daha detaylı bilgiler için (0356) 317 11 93 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Tokat ilinin Zile ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Tokat Zile uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Zile Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.