/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tokatcancel

Tokat Kiralık Daire

araması için 60 ilan bulundu
TÜM İLÇELER
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Tokat Kiralık Daire Arayanlar İçin İl Hakkında Merak Edilenler

Tokat kiralık daire arayışınızda işinizi kolaylaştırmak amacıyla hazırladığımız bu yazımızda şehirde ev kiralamadan önce öğrenilmesi gerekli olabilecek bazı noktalara değindik.  Karadeniz bölgesinde yer alan ilin nüfusu 612.646 kişiden oluşmaktadır ve bu nüfusun yarısına yakınını orta yaşlılar oluşturmaktadır. Tokat’ın çevresinde Samsun, Sivas, Yozgat, Ordu ve Amasya illeri bulunmaktadır. İlin İstanbul’a uzaklığı yaklaşık olarak 785 kilometredir bu da karayoluyla ortalama 9 saat sürmektedir. Ankara’ya uzaklığı ise yaklaşık 395 kilometredir ve karayoluyla 5 saat sürmektedir.

 

Tokat kiralık daire arayan öğrenciler için il merkezine yaklaşık 9 kilometre uzaklığında bulunan Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nin Taşçiftlik Yerleşkesi Tokat-Amasya yolu üzerinde yer alır. 1992 yılında kurulan üniversitede eğitim gören öğrenci sayısı 30.000’inin üzerindedir. Üniversitede çalışan personel sayısı ise 2000’inin üzerindedir. Üniversitenin Ali Şevki Erek Yerleşkesi Merkezde, Devlet Konservatuarı da Deveciler Hanında bulunmaktadır. Bunun dışında meslek yüksekokulları ilin çeşitli bölgelerinde yer almaktadır. Ulaşımın özel toplu taşımalarla da yapıldığı bu üniversite yakınlarında ev kiralamak isteyen öğrenciler Tokat eşyalı kiralık daire ilanlarına sitemiz üzerinden ulaşabilirler.

 

Tokat Kiralık Daire Alacaklara İlin İlçeleri

Tokat’ın Merkezle beraber toplam 12 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler Tokat Merkez, Reşadiye ilçesi, Almus ilçesi, Niksar ilçesi, Turhal ilçesi, Başçiftlik ilçesi, Zile ilçesi, Erbaa ilçesi, Sulusaray ilçesi, Artova ilçesi, Pazar ilçesi ve Yeşilyurt ilçesidir. Şehrin merkezine en yakın olan ilçeleri 25 kilometreyle Pazar ilçesi ve 36 kilometre uzaklıkla Almus ilçesidir. Merkeze en uzak olan ilçeler ise 90 kilometre ile Erbaa ilçesi ve 89 kilometre uzaklıkla Reşadiye ilçesidir. Tokat kiralık daire arayışında en çok talep gören ilçesi ise Merkezdir. Merkezde en çok ev aranan yerler ise aşağıda belirtilmiştir.

 

Tokat Merkez: Nüfusu her geçen gün daha da artan Tokat’ın nüfusunun üçte biri Merkezde yaşamaktadır. Topçam mahallesinde bulunan Ahi evleri, Yeniyurt mahallesinde yer alan İmren sitesi kiralık daire arayışlarında tercih edilen yerlerin başında gelir. Bunların dışında Merkez’de yer alan Karşıyaka mahallesi, Yeşilırmak mahallesi, Esentepe mahallesi ve Perakende mahallesi de ilçenin en çok talep gören bölgeleri arasındadırlar. Siz de bu bölgelerden birinden ev kiralamak istiyorsanız Tokat Merkez kiralık daire ilanlarına listeleme sayfalarımız aracılığıyla kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Tokat Kiralık Daire Piyasası

Daire kiralamadan ya da satın almadan önce ev aranacak yerin emlak piyasası iyice araştırılmalıdır. Bölgenin fiyatları pahalı gelirse başka yerlerde bulunan evlere bakılabilir. Biz de sizin kendi bütçenizi bölgedeki ev piyasasıyla karşılaştırabilmeniz için Tokat kiralık daire fiyatlarını araştırdık.  2019 Emlakjet bölge raporu verilerine göre ilde evler ortalama 130 metrekareden oluşmaktadır. Ortalama daire kiraları ise 872 TL’dir. Metrekare başına düşen kira bedeli ise 7 TL’ye denk gelir. Kiralık dairelerin oda sayılarına ve alanlarına göre ortalama fiyatları ise aşağıdaki gibidir.

 

  • 1+0, 60 metrekareden oluşan bir konutun fiyatı 803 TL
  • 1+1, 65 metrekareden oluşan bir konutun fiyatı 968 TL
  • 2+1, 115 metrekareden oluşan bir konutun fiyatı 753 TL
  • 3+1, 145 metrekareden oluşan bir konutun fiyatı 935 TL
  • 4+1, 175 metrekareden oluşan bir konutun fiyatı 1.167 TL
  • 5+1, 220 metrekareden oluşan bir konutun fiyatı 1.250 TL
  • 6+1, 255 metrekareden oluşan bir konutun fiyatı 1.390 TL

 

Bu ortalama fiyatlara dayanarak siz de bütçenizi hazırladıysanız ve burada yaşamak istiyorsanız Tokat kiralık ev ilanlarına ya da şehre kısa süreliğine bir ziyaret gerçekleştirecekseniz Tokat günlük kiralık ev ilanlarına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

Tokat Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.